• 26.03.2022 13:54

Cumartesi günü gazetemizin manşetinde büyük bir mutlulukla yaptığımız özel bir habere imza attık.

Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Yerleşkesi artık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastalarının yanısıra çocuklara ve kadın hastalara  hizmet verecek.

Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesinde , kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım hizmetleri verilecek.   Artık çocuklarımız ve kadınlarımıza özel bir  bir sağlık kuruluşumuz  yaz aylarında Düzcemizde hizmet verecek. Daha önce Sağlık İl Müdürlüğü’nün  özverili çalışmaları ile çocuk dostu olan Atatürk Devlet Hastanesine bir de bebek dostu hastane ünvanları eklenmişti.

Ancak yeterli değildi, anne ve babalar çocukları hasta olduğunda Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine gidiyor ve sıra bekliyorlardı.

Ancak müjdesi verilen Muncurlu Yerleşkesinde çocuk Acil, Kadın Doğum ve Çocuk Yoğun Bakım servislerinin açılacak olması  Düzce adına yapılabilecek en güzel çalışmaydı.

Çocuklar bizim canımız, geleceğimiz. Onların sağlığı herşeyden önemli.

Bu kadar önemli ve hassas bir konuda  geç kalınmış bir hizmeti artık alabileceğiz.

Hekimleri çocuklar üzerine ihtisas yapmış, hemşireleri çocuklar hakkında tam bilgili, donanımlı personeli olan bir hastanede çocuklarımız  ve kadınlarımız en iyi hizmeti alacak. 

Artık aileler başka illerde çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım hizmetleri için hastane aramak zorunda kalmayacak.

 Muncurlu yerleşkesinin çocuk hastanesi olması ile birlikte Atatürk Devlet Hastanesinin yükü hafifleyecek.

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr.Yasin Yılmaz’ın , kadın ve çocuk servislerinin Muncurlu’ya  taşınması ile Merkez hastaneyi daha da ileriye taşıyacağına kuşkumuz yok.

Görevde başladığı günden bu yana  Başa Atatürk Devlet Hastanesi olmak üzere birçok sağlık yatırımına öncülük etti. Çok iyi projeler hazırladı.  5 yılda bitirilebilen Atatürk Devlet Hastanesi’ne geldiği günden bu yana birçok yeni bölüm, servis ekledi.

Atıl durumdaki Muncurlu Devlet Hastanesi binasını Düzcemize kazandırdı.

Helikopter pistimiz bile oldu. İz bırakacak güzel çalışmalara imza attı.

Ve  Sayın Ayşe Keşir; sağlık alanında İlimize Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile birlikte daha neler yapabilirizin takipçisi oldu. Ayşe Keşir’in Ankara’daki görevi , Düzce için büyük fayda sağlıyor.

Düzce’de sağlık alanında çok büyük ve en önemli sorunların başında gelen çocuk acil servisi başta olmak üzere diğer hizmetlerin  getirilmesinde büyük emeği olan Sayın Ayşe Keşir, Sayın Yasin Yılmaz, Sağlık Bakanlığı  ve katkısı bulunan  tüm bürokratlara teşekkür ederek,  şükranlarımızı sunuyorum.