Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILARINA DİKKAT!

Son dönemlerde sosyal medya fenomenlerinin dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetlerle gündeme gelmeleri tüm gözleri bu sektöre çevirdi.

SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILARINA DİKKAT!
25.10.2023 - 11:21
Güncelleme 25.10.2023 - 12:10
Özel Haber

Sosyal medyada haksız kazanç elde etmenin bir çok yolu olduğunu belirten uzmanlar, ürün satın almadaki kriterlere vurgu yaptı. Özellikle kozmetik alanında tanıtımı yapılan ürünün gerekli izinleri alıp almadığının araştırılması istendi. Ayrıca bir ürünün değerinden çok aşağıda bir fiyatla satılmasına mutlaka şüpheyle yaklaşılması gerektiği vurgulandı. 

Sosyal medyada gerçekleştirilen dolandırıcılık yöntemlerinden birinin de romantizm dolandırıcılığı olduğu belirtildi. Bu yöntemde kişiler sosyal medya hesapları üzerinden sahte bir profil ile arkadaşlık isteği gönderiyor. Kısa bir sohbetin ardından para talebinde bulunuluyor.

Bu mecrada yapılan ürün satışlarının da mutlaka mercek altına alınması gerektiğini ifade eden uzmanlar “Bir ürün değerinin çok altında bir fiyatla, kampanya adı altında satışa sunuluyorsa mutlaka dikkat edilmeli. Ürünlerin ilgili kurumlardan alınan izinlerle mi üretildiği araştırılmalı. Ayrıca haksız kazanç elde edilmesinin önüne geçmek için ürün mutlaka faturalandırılmalı” denildi.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar