Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Arif Ak
Arif Ak Gazete: Düzce Damla Gazetesi damla@duzcedamla.com

BİZ NE YAPTIYSAK ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIK

  • 14.11.2023 11:46

Allah’ın gücünün tecelli ettiği gün inandığınız gibi yaşarsınız veya yaşadığınız gibi inanırsınız. 12 Kasım sözün bittiği, insanın çaresiz olduğu an. Hayat yeniden başlıyor, herkes eşit, herkes yaradana muhtaç. Dost belli, düşman belli. İstanbul’daki dostlar devreye giriyor, abilerin abisi Feyzullah Kıyıklık Refah Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısıyken tanıdığım bir abi, Bağcılar Belediye Başkanı. İki adet jeneratör acil Düzce’ye gönderiyor. ‘Arif Ak’ı bulun, birini ona teslim edin, diğerini Düzce Belediyesine teslim edin’ diyor. Ben jeneratörleri teslim aldım. Düzce’de hayat durmuştu, hiçbir yerde elektrik yok. Düşündüm, kimlerle bu çalışmaları yapabilirim diye.

Akıncılar’dan Yusufcan kardeşimizi buldum.

Bir araya geldik. Düzce yıkılmıştı… Yusufcan’a dedim ki ‘Elimde bir jeneratör var ne yapabiliriz bununla?’ Yusufcan’da ‘Abant Pidenin sahibi Yahya abi ile buluşalım’ dedi ve sonrasında Yahya abi ile buluştuk. Yahya abilerin Küçük Sanayi Sitesindeki deposunu, toplanma alanı olarak kullanmak için jeneratörü oraya kurduk. Düzce’nin ileri gelen abilerinden ve dostlardan orada olanlar ve aramıza katılanlar ile bir araya gelmeye başladık. Toplanma alanı içerisinde bir de fırın bulunuyordu. Bu fırında ekmek yapan Abant Pidenin sahibi Yahya abi bize pideler, ekmekler yapmaya başladı.

Ankara’dan, İstanbul’dan dostlar bizlere ulaşmaya başladı . Başta Nejdet Külünk, Fazilet Partisi Genel Başkanı Bölge Milletvekili Av. İsmail Ertekin, Düzce İl Başkanımız İlyas Keskin, 54. Erbakan Hükümeti Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan, Ömer Yaşar, Ahmet Mülayim, Necdet Gökceçınar, Ömer Bolat, Remzi Yedikardeşler, Akif Gürdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ( ASKON ) Genel Sekreteri aynı zamanda Refah Partisi Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı yapan Akif Bayramoğlu bize destekler sağlıyorlardı. Böylece Düzce’mize ve Düzcelilere hizmet etmeyi Rabbim bize nasip etti. Düzce Belediye Başkanımız, gönül dostumuz, abimiz Ruhi Kurnaz bizleri yalnız bırakmadı.

Düzce Deprem Koordinasyon Kurulu Başkanlığını merhum Selim Gökdemir ile birlikte kurmuştuk. Devrin Düzce Valisi Fikret Güven ve Vali Yardımcısı Orhan Öztürk’ün hukuksal ve manevi destekleri her zaman Düzceli dostlarımızın yanında olmuştu.

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlığına, sivil toplum örgütlerine, depremzedeler derneği başkanı Ayşegül Can’a, Düzce’nin abisi, abimiz Zekeriya Korkmaz ( 500 ) emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

Depremin 23. yıldönümünde yardımları dokunan herkesi saygı ve sevgiyle anıyoruz.

 

Selam ve Dua ile

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazarın Diğer Yazıları