Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Ali Özkal
Ali Özkal

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

damla@duzcedamla.com

DÜNYA TİYATRO GÜNÜ İÇİN BİR BEKLENTİ, BİR ÖNERİ

  • 25.03.2023 10:39

Düzce Belediyesi Kültür Müdürü Sayın Burçin Sarıcan’ın dikkatine,

Adı Kültür Merkezine veya bir sahneye verilmiş kişiler ile ilgili olarak, bu mekânlarda o kişi ile ilgili, büst, biyografi, fotoğraflar, kitaplar, broşürler, hatta eşyalardan oluşan bir saygı köşesi hazırlanırken adı Kültür Merkezi’mizde bir  sahneye verilen Celil Yağız ile ilgili tek bir fotoğrafın  dahi olmaması çok düşündürücüdür. Bu rahatsızlığımı bir süre önce yüz yüze yaptığımız görüşmede dile getirmem üzerine “gereğini yapalım” şeklindeki ifadenizden hareketle  fotoğraflı , Yaşamını Tiyatroya Adamış Güzel İnsan= Celil Yağız başlığı ile hazırladığım biyografinin sağlam bir malzeme ile ve uygun ebatta lâyık olduğu yere konulması beklentimdir. Bu, hem Dünya Tiyatro Günü için yakışan bir adım, hem de bir anıya saygı için zarif bir davranış olacaktır.

Dünya Tiyatro Günü olan 27 Mart Pazartesi günü saat 14.oo te Kültür Merkezi Celil Yağız Sahnesi’nde Türk Tiyatrosunun abide ismi Muhsin Ertuğrul ile ilgili yapılmış en güzel, hatta muhteşem belge-selinin,  tiyatro sevdalısı insanlar ile buluşması ( DVD si elimde ) çok memnuniyet verici olacaktır. Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü öğretmen ve öğrencilerinin de haberdar edilmesi suretiyle insanların duygu dünyalarının ihya edilmesi hepimizin sorumluluğudur.

Hem beklentimin,  hem önerimin dikkate alınmasının insana, kültür ve sanata, geçmişimize saygı anlamı taşıyacağını düşünüyorum.

Sayın Burçin Sarıcan görevinden ayrılmış olsa da bu sorumluluk o çatı altındaki herkesindir. Hiçbir mazeret başarının yerini tutmaz.

Saygılarımla,

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazarın Diğer Yazıları

Resmi İlanlar