• 13.05.2022 09:48

Kelime anlamı olarak ÖLÜMDEN SONRAKİ DİRİLİŞ manasına gelen Basübadelmevti bu yazıma başlık yapmaya karar vermemin tek sebebi yirmi iki sene önceki depremlerle toprağa gömülen Düzcespor’un nihayet 22 yıl sonraki dirilişidir .

Aslında 99 depremlerinde toprağa gömülen sadece Düzcespor değil, koca batı Karadeniz havzasıdır.

O talihsiz günlerde Sakarya, Kocaeli, Yalova, Çınarcık, Gölcük, Bolu, Düzce ve daha nice il, ilçe, köy, kasaba ucu bucağı gözükmeyen sonsuz bir karanlığa gömülmüştü.

    İki depremde kaybettiğimiz binlerce vatandaşımızın Aziz hatırası önünde saygı ile eğilerek yazıma devam ediyorum . 

    Yirmi iki sene içerisinde geçen zaman zarfında Düzcespor maddi ve manevi imkansızlıklar sebebiyle önce profesyonel ligden ilk kez amatör kümeye düşmüş ve bu da yetmezmiş gibi Düzce yerel amatör kümesine kadar gerilemişti.

    Bu sonu karanlık tünel veya kuyudan üç sene önce göreve talip olan Kapoğlu yönetimi sayesinde çıkmıştır Düzcespor. 

     Yerel yönetim ve mülki idarelerden en ufak bir maddi veya manevi yardım görmeksizin kendi yağı ile kavrulan Kapoğlu yönetimi Kulübü kısa sürede günışığına çıkartmıştır .

    Bu başarıda dirayetli yönetim kurulunun sezon başında yapmış olduğu akılcı transferler ve Yavuz İncedal gibi şampiyonluklar yaşatmış lider vasıflı bir teknik patronun da rolü elbette ki büyüktür .

     Ama Asıl kocaman alkışı içerde ve dışarda takımını tribünlerde yalnız bırakmayan Düzcespor taraftarları hakkediyorlar. Onların büyük çoğunluğu yirmili yaşlarda, heyecan dolu gençler olup, tuttukları takımı tek taraflı ve ölümüne bir aşkla seviyor olmalarıdır. Bu nasıl bir vefadır, bu nasıl delice bir sevgidir? Bunu anlayabilmek için ancak o sevgiyi yaşamak gerekir .

    Bu genç nesil; bugüne kadar maalesef hiç bir sportif başarısına tanık olamadıkları biricik takımlarının peşinden sonsuz bir aşk ve şevk ile ve inatla koştuklarına göre, bu şampiyonlukta asıl alkışı onlar hakketmekteler…

    Tebrikler Koca Çınar , tebrikler Düzce şehri… Yavuz Hocanın geçen gece Anıtpark’taki kutlamalarda söylediği gibi : “Bu şampiyonluk Düzce’ye çok yakıştı.”

  Daha nicelerine inşallah