Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sahte Bal Satıcısı Yakalandı

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, emniyet müdürlüğü ekiplerinin kontrol uygulamasına takılan bir kişinin sahte bal ve pekmez sattığını tespit ederek ürünler yediemine teslim etti.

9.01.2022 - 20:29
Güncelleme 10.01.2022 - 11:07
Haber Merkezi

935 kilogram sahte bal ve pekmez yakalayan ekipler, ürünlere numune sonuçları çıkana kadar el koydu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, aracında ürün sevkiyatı yapan bir şahsa yönelik yaptığı aramada sahte olduğu öne sürülen bal ve pekmez olduğu ele geçirdi.

Şaguç köprüsü üzerinde bir aracın yükünün fazla olmasından şüphelenen Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ç.B. isimli şahsı durdurarak araçta arama yaptı. Zabıta Müdürlüğüne haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri, satışa hazır halde araca yüklenen ürünlerinin menşeinin bulunmadığı, etiketlerinin olmadığı ve son kullanma tarihlerinin yazmadığını tespit ederek şahsı ve aracı Zabıta Karakoluna aldı. Yakalanan şahıs araçtaki ürünlere önce” bal ve pekmez” ardından da “şurup” diyerek çelişkili ifade verdi.

Zabıta Karakoluna çağrılan Düzce İl Tarım Müdürlüğü ekipleri ele geçirilen ürünlerin analizi için numune aldı.

Kavanozlar içerisinde toplam 935 sahte bal ve pekmezin Çankırı’dan getirildiği ve Düzce’de satılmak istendiği üzerinde duruluyor.


Editör: C. Karaca
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz