Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK Parti'den gündem değerlendirmesi

AK Parti'den gündem değerlendirmesi
4.09.2019 - 13:46

İl Başkan Keskin, Yakın zamanda Düzce Üniversitesi hastanesinde anjiyo cihazının yenilenmesi için bir ihale yapılacağı müjdesini verirken, Belediye Başkanı Faruk Özlü, Asar Suyu ve Konuralp’te uygulanacak Kültür Sokağı projeleri ile kazı çalışmalarında kullanılmak üzere toplamda 5 milyon lira hibe aldıklarını duyurdu. Ayşe Keşir ise Akçakoca Devlet Hastanesinin yer sorununda çözüm aşamasına gelindiğini belirtti. 

“İHALE YAKIN ZAMANDA”

Yakın zamanda Düzce Üniversitesi hastanesinde anjiyo cihazının yenilenmesi için bir ihale yapılacağı müjdesini veren Keskin “Düzce Devlet Hastanesi’nde 4 tane uzman kardiyoloğumuz var. Yakında Düzce Üniversite Hastanesinde anjiyo cihazının yenilenmesi için ihale yapılacak. Takipteyiz. Hastanelerimizi güçlendireceğiz” dedi. 

“KİMSENİN CV’SİNİ ALMIYORUZ”

Mustafa Keskin parti kanalıyla kamuya personel yerleştirildiği iddialarını da yalanlayarak “Bize en çok iş bulma konusunda talep geliyor. Kamuya personel alımında özellikle kura çektiriyoruz. Kimse devlet kurumlarına Ak Parti adam sokuyor diyemez. Biz bunu ortadan kaldırdık. Biz kul hakkının ne demek olduğunu biliyoruz. Ben belediye başkanları ile 3 dönem çalıştım. Hiçbir şekilde çevremden kimseyi belediyelere yönlendirmedim. Halen aynı taleplerle gelen var. Parti olarak kimsenin CV’sini almıyoruz” diye konuştu.

ANKARA’DA TOPLANTIYA KATILACAK

Önce Ankara’da 2 gün serecek il başkanları toplantısına katılacağını daha sonra da Bursa’da Belediye Başkanları için gerçekleştirilecek eğitim toplantısında yerini alacağını dile getiren Keskin “Önümüzde de bir kongre süreci var. Sonucun hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde açıklama yaptı.

“MALİ DİSİPLİN ÖNEMLİ”

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise mali disiplin kuralları ile gelir gider dengesini oluşturduklarını ve büyük projelerin alt yapısını hazırladıklarını kaydederek “Yaklaşık 5 aydır bu görevdeyim. Bu dönem içerisinde ilk yaptığımız iş mali disiplin tedbirleri almak oldu. Belediyemizin gelirleri giderlerini karşılamıyor. Bu durumu dengelemeye çalışıyoruz. Bu yıl tamir bakım ve onarım yılı olacak. Büyük projelerin altyapısını oluşturuyoruz” dedi. 

DÜZCE’YE 5 MİLYON HİBE

Asar Suyu ve Konuralp’te uygulanacak Kültür Sokağı projeleri ile kazı çalışmalarında kullanılmak üzere toplamda 5 milyon lira hibe aldıklarını ifade eden Özlü “Asar suyu projesi için İller Bankası’ndan yaklaşık 2 milyon liralık bir hibe aldık. Yazışmalar sürüyor. Bir ulusal proje yarışması başlatıyoruz. Konuralp’te Kültür Sokağı kurmak için 1.5 milyon liralık bir hibe aldık. Ayrıca kazı faaliyetlerin yılın 12 ayı boyunca sürdürülebilmesi için 1.5 milyon liralık daha hibe aldık. Borçlanmıyoruz, kredi kullanmıyoruz. Bu önemli projeleri hibeler ile tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde açıklama yaptı. 

“İLK ETAP BU YIL TAMAMLANACAK”

Özlü, millet bahçesi projesinin ilk etabının bu yıl içerisinde tamamlanacağına işaret ederek “Düzce’de iki etaplı millet bahçesi projesi uygulanacak. Çevre Bakanlığı ile yazıştık ve onayımızı aldık. Merkez Park dediğimiz 1 etap Anıt Park, Avni Akyol Parkı ve  İnönü Parkını kapsıyor. Bu sene içerisinde 1. Etap tamamlanacak. 2 Etap stadyumun olduğu yer. Bununda onayı alındı. Stadyumu geçici bir süre için Şıralık’a taşıyacağız. Kalıcı Konutlar Bölgesi Güreş alanındaki çelik  konstrüksiyon tribünleri Şıralık’a götüreceğiz. Düzcespor büyük stadyumu yapana kadar faaliyetlerini burada sürdürecek” dedi. 

“MAAŞLAR ÖDENİYOR”

Özlü, belediyenin tüm maaşları ödediğini, geçmişten kalan mesai ücretlerinin de gelir gider düzenlemesi yapıldıktan sonra ödeneceğini dile getirerek “Maaşlar konusu sık sık gündeme geliyor. Düzce Belediyesi’nin ödenmemiş maaşı yoktur. Geçmişten gelen ek mesai ücretleri vardır. Bunları da gelir gider dengesini denkleştirdiğimizde ödeyeceğiz. Kredi kullanarak, faizle borç alarak maaş ödemek istemiyoruz. Kendi öz kaynaklarımızı kullanıyoruz” diye konuştu. 

“BELEDİYENİN 82 MİLYON ALACAĞI VAR”

Belediyenin 82 milyon lira alacağı olduğunu belirten Faruk Özlü şöyle devam etti: “Düzce için ulaşım master planı çalışması yapıyoruz. Otobüsleri kaç kişinin kullandığı ile ilgili sayımlar yapıldı. Düzce’de günde ortalama 20 bin kişi toplu taşımayı kullanıyor. Gelirin gideri karşılaması için yaklaşık 50 bin kişinin tolu taşımayı kullanması gerekiyor. Düzce için toplu taşıma araçlarının 6 – 8 metre büyüklüğünde olması gerekiyor. Şuanda toplu taşımada yaklaşık 7.5 milyon lira zarar ediyoruz. Biz eksiyi artıya dönüştürmeyi planlıyoruz. Et kombinasını özelleştirdik ve kar etmeye başladık. İşlerimizi zarar etmeden yapmayı hedefliyoruz. Düzce Belediyesinin her adımını, harcadığı her kuruşu şeffaflık ilkesi doğrultusunda halkımızla paylaşacağız. 13 milyon lira su parası alacağımız var. Düzce belediyesinin topla alacağı 82 milyon lirayı bulmuş durumda. Düzceli vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Gelir olmazsa hizmet yapamayız. Bu şehri güzelleştiremeyiz.”

“SIFIR ATIK SİSTEMİNİ İSTİYORUZ”

Özlü Düzce’de katık atığın depolanması ile ilgili sıfır atık sistemini uygulamayı istediklerinin altını çizerek “Katı Atık ile ilgili 10 dan fazla firma ile görüştük. Biz Düzce’de sıfır atık sistemini uygulamak istiyoruz. Düzenli depolama istemiyoruz. Düzenleme depolamadan enerji üretmeyi taahhüt eden bir firma var. Onunla görüştük. Komşu illerle görüşüyoruz. 10 gün önce çöpümüzü analiz ettirdik. Biz ayrıştırma ve işleme tesisi kurmak istiyoruz. Düşünülen yer ile ilgili mahkeme kararı var. Adli sürecin tamamlanması lazım” şeklinde açıklama yaptı. 

AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİNİN YER SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, sel felaketi sonrası yapılan çalışmaları değerlendirdi. Keşir ayrıca Akçakoca Devlet Hastanesi’nin yeri ile ilgili önemli gelişmelerin olduğunu belirterek “Çok ağır bir felaket yaşadık. Yaraları sarmak için seferber olduk. Acil yardımlar hemen sel felaketinin ardından yapıldı. 2 bin 500 kişi acil yardım hizmetlerinde çalıştı. Akabinde yapılması gerekenler var. 151 km yol kağıt gibi yok oldu. 50’ye yakın köprü ve menfezimiz yıkıldı. Bu iki rakamı paylaştığınızda bile olayın vahameti anlaşılıyor. Çevre Bakanlığı ve DSİ üzerinden çok ciddi planlamalar yapılıyor. 600 bin dönüm arazi kaybından bahsediyoruz. SGK ve tarım çiftçi borçlarının ertelenmesi için çalışmalar yaptık. Bunun da bir takvimi var. Sağlık Bakanlığı doktor atamaları yapıldı. Bu iş rutin bir iş ancak sayıların belirlenmesi sizin takibinize bağlı. Emsal iller bizim aldığımız atama sayısını alamadılar. İhtiyaçlarımızı ilettik. Tahsis sağlandı. Akçakoca’da yapılacak devlet hastanesi için arazi sorununu çözüme ulaştırmak üzereyiz. Gelişmeleri ilerleyen günlerde paylaşacağız” diye konuştu. 

“FINDIĞA SAHİP ÇIKTIK SONUÇ ALDIK”

Ak Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır Düzce’nin bütün sorunları ve ihtiyaçları için Ankara’da faal olarak çalıştıklarını ve talepleri karşılanan bir kadro olduklarını vurgulayarak “Dim dik ayaktayız. Eksiklikler olabilir. Kafamıza bir tek taş düşmedi. Sel felaketi sonrası 30 milyon paranın tahsisi, 5 milyon paranın projeler için hibe edilmesi çok önemli. Arkadaşlarımızdan bazıları yolda şaşar, devrilir. Bu trenden inen olur, binen olur. Değişik rüzgarlar eser. Ak Parti millet desteğini sürdürdüğü sürece yoluna dolu dizgin devam eder. Bir takım meselelerde çok feveran edilmemeli. Bazı konularda haksızlıklara uğradık. Darlandık. Fındık buna bir örnek. Beklentiyi karşıladık. Fındığa sahip çıktık. Sonuç aldık” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar