Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK Parti’de temayül heyecanı

AK Parti’de temayül heyecanı
5.05.2018 - 10:16

AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvurularının sona ermesinden sonra bugün temayül yoklaması gerçekleştirilecek. Temayül yoklaması bugün saat 10:00’da 18 Temmuz  Kapalı spor Salonunda başlayacak. Oy verme işlemi saat 16.00’da sona erecek. 

Bugün, temayül yoklamasında milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan 51 isim için oy  kullanılacak. Buradaki sandıktan çıkacak sonuçlara göre bazı isimler Ankara’ya görüşmeye çağrılacak. 

21 Mayıs’ta milletvekili aday listelerinin YSK’ya teslim edilmesinin ardından 22-26 Mayıs arasında aday tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek.

AK Parti, aday listelerini netleştirmek için üç aşamalı bir çalışma yürütecek. Temayül yoklamalarının ardından bir genel başkan yardımcısının başkanlığında MKYK üyelerinin de yer aldığı 14 alt komisyon  tarafından aday adaylarıyla mülakatları gerçekleştirilecek. Alt komisyonların sunacağı raporlar bir ara komisyonda değerlendirildikten sonra Erdoğan’ın başkanlık edeceği bazı genel başkan yardımcıları ve grup başkan vekillerinin de yer alacağı aday tespit üst komisyonu listelere son şeklini vermek üzere çalışmaya başlayacak.