Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AYŞE KEŞİR ÖZÜR DİLETTİ...

Bugün ilk toplantısını gerçekleştiren, “TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu” gergin anlara sahne oldu.

AYŞE KEŞİR ÖZÜR DİLETTİ...
10.11.2023 - 16:15
Güncelleme 10.11.2023 - 16:25
Haber Merkezi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kadınlara yönelik cinsiyetçi söylemlerine sessiz kalmadı.  Gergerlioğlu’nun "18 yaşında daha kişilik oluşmadığını biliyoruz. Kadınlar açısından özellikle..." sözlerine Keşir, tepki gösterdi. 

İŞTE O VİDEOLU GÖRÜNTÜLER...◄◄

Gergerlioğlu’nun cinsiyetçi, kadınları aşağılayıcı sözleri nedeniyle tüm kadınlardan özür dilemesini isteyen Keşir’e Komisyon Başkanı Vedat Bilgin’den de destek geldi. HEDEP’li vekil sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi ancak özür dilemedi. 

İŞTE O VİDEOLU GÖRÜNTÜLER...◄◄

Keşir, daha sonra birlikte imzacısı olduğu Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir milletvekili Eyüp Kadir İnan işe birlikte “Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Kanun Teklifi”nin ayrıntılarını anlattı. Soruları cevapladı. Görüşmeler sonrası oylanan Kanun Teklifi muhalefetin red oy vermesi üzerine oy çokluğuyla kabul edildi. 

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Gergerlioğlu’na tepkisini sosyal medyada da sürdürdü. Keşir’in, #ÖzürDile etiketiyle yaptığı paylaşım kadınlardan büyük destek gördü. Gergerlioğlu tepkiler üzerine geri adım atarak kadınlardan özür diledi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar