Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

PARSEL PARSEL TÜM DÜZCE GÜZELLEŞİYOR!...

AK Parti İl Başkanı Şengüloğlu, İyi partinin prim kasma ihtiyacı olduğunu söyleyerek Faruk Özlü’ye destek çıktı. Özlü , döneminde tarihte görülmemiş yatırımlar yapıldığını dile getiren Şengüloğlu İyi Partili İl Başkanı Er’e kısır ve kulaktan dolma bilgilerden uzak durmasını tavsiye etti.

PARSEL PARSEL TÜM DÜZCE GÜZELLEŞİYOR!...
4.11.2023 - 14:43
Haber Merkezi

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu  yaptığı basın açıklamasında Düzce Belediyesinin arazi satışlarını eleştiren İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’i hizmet yarışına davet ederek “ Hizmette, projede ve vizyonda yarışmanızı temenni ediyor, kısır ve kulaktan dolma bilgilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum” dedi. 

İLETİŞİM SORUNU VAR 

Yunus Özay Er’in İyi Partili  meclis üyeleri ile arasında devasa bir iletişim problemi yaşadığını ifade eden Şengüloğlu “

Kendi partisinde yaşanan istifaların ve kopuklukların üstüne örtmek için her gün yeni bir tartışma konusu açmaya çalışan İYİ Parti İl Başkanı Sayın Yunus Özay Er’in basına yansıyan açıklamalarını okuduğumda kendisinin Düzce’den yine bi haber olduğunu açıkça ortaya koyduğunu görmekteyiz. Üzücü olan ise Belediye Meclis Üyelerinin de kendisine bilgi vermediğini ve aralarında devasa bir iletişim problemi olduğunu düşünmekteyim” dedi. 

SATIŞLAR EL ALTINDAN YAPILMIYOR 

Satışların gizli olmadığını savunan Hasan Şengüloğlu “  Daha önceden 2 kere satışa çıkan ve talep olmayınca satışı yapılmayan gayrimenkullerdir. Yani 3. kere tekrar satışa çıkarılmıştır. Kaldı ki bu satışlar el altından, gizli saklı bir şekilde yapılmıyor. Belediye’nin kendi internet sitesinde satışa çıkacağı bilgisi veriliyor, yerel basında da ilanlarda yer alıyor ve yayınlanıyor. 

Büyükşehirler ve bizimle aynı ölçekte olan tüm Belediyeler bu satışları zaman zaman yapmaktadırlar. Sizin de sahip olduğunuz bir kaç belediye var biraz araştırsanız aynı satışların olduğunu göreceksiniz 

Geçmişte kiralık vekilleri ile grup kurduğunuz 6’lı masadaki ortağınızın Belediyelerinde de bu durum fazlasıyla vardır” diye konuştu. 

ŞİRKETLER KANUNA TABİDİR 

Belediye şirketleri ile ilgili de bilgiler veren Şengüloğlu “ 

Belediye şirketleri üzerinden sürekli yaptığınız algılarınızla alakalı şunları paylaşmak isterim.

1- Şirketler Ticaret kanununa tabidir. Şirket sırrı olduğu için 3. kişilere bilgi verilemez.

2- Şirketler her yıl Sayıştay tarafından en ince ayrıntısına kadar denetlenmektedir.

3- Belediye her yıl denetime tabidir” dedi. 

MECLİS ÜYELERİNİZ İŞİNİ

CİDDİYETLE YAPMALI 

Her yıl Ocak ayında meclisten partilerin dağılımına göre seçilen beş meclis üyesi bir önceki yılın hesaplarını en ince ayrıntısına kadar denetleyip Mart ayında denetim raporunu meclise sunduğunu  2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında bu komisyonlarda İYİ Partili Meclis Üyelerinden birer kişi de görev yaptığını dile getiren Şengüloğlu “ Velhasıl doğru bilgiyi doğru yerden öğrenmek çok zor değil. Basına konuşup algı oyunu yapana kadar İYİ Partili Meclis Üyelerinize sorsanız onlarda biraz daha alakadar olup işini ciddiyetle yaparsa daha doğru bilgi sahibi olacağınız kanaatindeyim” ifadelerini kullandı. 

PRİM KASMAYA İHTİYACINIZ VAR 

“Bizim tüm AK Parti Belediyelerimizin kapıları her bir vatandaşımıza açık olduğu gibi sizlere de açıktır elbette” diyen Hasan Şengüloğlu sözlerine şöyle devam etti: Kulaktan dolma bilgilerle yada fısıltı ve dedikodu ile değil gerçek anlamda bilgiyi doğru kaynaktan öğrenseniz bu duruma hiç düşmeyeceksiniz.

 Anlaşılan kendi partinizin bu tarz algı ve dezenformasyonlar üzerinden prim kasma ihtiyacı var! Ben açıkçası bu algıların size hiçbir fayda sağlamayacağını söylemek isterim.”

PARSEL PARSEL GÜZELLEŞTİRİYOR 

Hasan Şengüloğlu “Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Düzce’ye güzelleştirmek için yoğun çaba harcadığının altını çizerek “ Gider ayak dediğiniz kişi şuan işinin başında Düzce’yi parsel parsel güzelleştirmek için yoğun çaba sarf etmektedir. Kimin gideceğine kimin kalacağına aziz milletimiz karar verir. En güzel örneğini Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde gördüğünüzü düşünüyorum” dedi. 

TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ YATIRIMLAR YAPILDI

Özlü ile Düzce’de yeni bir sayfa açılarak tarihte görülmemiş yatırımlar yapıldığını dile getiren İl başkanı Şengüloğlu  “ 2019 yılında Düzce’mizde Sayın Dr. Faruk Özlü ile yeni bir sayfa açılmış ve  birçok yeni yatırımlar yapılmıştır. Şehrimizin güzelleşmesi ve daha yaşanabilir bir kent olması adına alt yapıdan tutun, ulaşım, çevre, turizm ve tarihine kadar bir çok konuda ciddi yatırımlar yapılmıştır. Bunun yanında eğitimde tarihte görülmemiş yatırımlar tamamlanmıştır. Kısacası bizler Düzce ve Düzceliler için çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

KISIR BİLGİLERDEN UZAK DURUN 

Şengüloğlu İyi Partili il başkanını kulaktan dolma bilgilelerden uzuk durması gerektiğini ifade ederek “ Sayın Yunus Özay Er, bizde projeler bitmez! AK Parti Kurulduğu günden bu yana tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’mizde de AK Partili Belediyelerimizle bir çok eser, hizmet ve yatırıma imza attık, atmaya da devam edeceğiz.

Hiç ümidim yok ama bizimle eserde, hizmette, projede ve vizyonda yarışmanızı temenni ediyor, kısır ve kulaktan dolma bilgilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Yoksa biz eser, hizmet, proje ve vizyonda kendimizle yarışmayı sürdüreceğiz.  şeklinde konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar