Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE’YE YENİ EĞİTİM ARAŞTIRMA GELİYOR

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Atatürk Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan fidanlık arazisine eğitim araştırma hastanesi inşa edileceğini açıkladı.

9.11.2023 - 18:00
Güncelleme 9.11.2023 - 12:17
Haber Merkezi

Yeni hastaneyle uzman doktor sayısının artacağını dile getiren Öztürk, ayrıca devlet hastanesinde boşalan kadın doğum ve çocuk polikliniklerinin yerine Pet görüntüleme merkezi açılacağını kaydetti. Öztürk böylece kanser hastalarının il dışına gitmek zorunda kalmayacaklarını vurguladı.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, sağlık alanında yapılan yatırımları anlattı. Uzman doktor sayısının artması için fidanlık arazisine eğitim araştırma hastanesi inşa edileceğini kaydeden Öztürk “Fidanlık arazisine Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışmamız var. Bu hastanenin Düzce’ye nasıl bir faydası olacak? Fiziki mekanın yanında eğitim araştırma olunca uzman doktorlar gelmiş olacak” dedi. 

Öztürk Muncurlu’ya taşınan kadın doğum ve çocuk polikliniklerinin yerine Pet görüntüleme merkezi kurulacağını ifade ederek “Atatürk Devlet Hastanesi’nde boşalan kadın doğum ve çocuk polikliniklerinin yerine Pet görüntüleme merkezi açılıyor. Cihazların bir kısmı geldi bir kısmının ise tahsisi yapıldı. Kurulumlar tamamlandığında hasta hemşehrilerimizin kontrolleri için çevre illere gitmesini önleyeceğiz” diye konuştu.

(Haber - Foto: Hakan Arslan)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar