Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HER AKŞAM BİN HANEYİ GEZECEKLER

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, aday belirleme sürecinde kullanacakları anket yönteminin detaylarını gazetemize anlattı. Ankete bu hafta başlayacaklarını belirten Şengüloğlu, 15 gün içerisinde çalışmayı tamamlayarak sonucu Genel Merkeze göndereceklerini söyledi. 3 kişilik grupların her akşam yaklaşık bin haneyi ziyaret edeceğini dile getiren Şengüloğlu, uygulamanın şeffaflığına da vurgu yaptı.

8.11.2023 - 18:35
Güncelleme 8.11.2023 - 18:36
Haber Merkezi

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, hafta sonunda yerel seçimle ilgili tüm detayların konuşulacağı Kızılcahamam kampına katılacağını açıkladı. 

“HANE HANE GEZİLECEK”

Düzce’de yürütecekleri anket çalışması ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Şengüloğlu, hane hane gezeceklerini vurgulayarak “Biz anket çalışmamıza bu hafta başlayacağız. Hane hane gezip kendimiz anket yapacağız.

Buradan çıkan sonuç neticesinde bir kanaat oluşacak. Bu kanaat ile birlikte genel merkezimizde istişare edip adayımızı belirleyeceğiz. O ona yakın bu buna yakın meselesi kesinlikle olmayacak. Vatandaşımızın teveccühü kime ise aday o olacak. Adayı belirledikten sonra güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz” dedi.

“TÜM PARTİLERDEN SAYGI BEKLİYORUZ”

Şengüloğlu, siyasi anlayışları gereği tüm partilere saygılı olduklarını, onlardan da aynı saygıyı beklediklerini ifade ederek “İşin bir de Cumhur İttifakı boyutu var. İttifak meselesi liderler düzeyinde belirlenecek bir mesele. Liderlerimiz ittifak olması yönünde karar verirse ittifak olarak seçime gireceğiz. Adaylarımızı ona göre belirleyeceğiz.

Ama seçime ayrı girilecek derlerse ayrı gireceğiz. Herkes kendi adayını belirleyecek. Birbirimize karşı saygılı şekilde bir yarış içerisine girip seçimi neticelendireceğiz. Biz siyasi çizgimizde hangi siyasi parti olursa olsun saygıdan ödün vermeden hareket etmeye çalışıyoruz. O partilerden de Aynı saygıyı bekliyoruz” diye konuştu. 

15 GÜNDE TAMAMLANACAK

Hedeflerinin anket çalışmasını 15 gün içerisinde tamamlamak olduğunun altını çizen Hasan Şengüloğlu çıkan sonucun gizlilik esasına göre Genel Merkeze teslim edileceğini söyledi.

“ŞEFFAF BİR ANKET OLACAK”

Şengüloğlu anketin yöntemini anlatarak “Anketi online yapıyoruz. Telefonumuzda bir uygulama var. Burada yaklaşık 100 kişilik bir ekip oluşturduk. Her ekipte bir kadın, bir genç ve bir de ana kademeden arkadaşımız olacak. İçlerinden bir tanesi sorumlu olacak. Sorumlu kişi de telefon anketi linki olacak.

Onlara Hedef sayı veriyoruz, Bunu 25 hane olarak belirledik. 25 tane anket yapacaklar. Onunla alakalı da çok güzel bir online program oluşturduk. Ankette geriye dönüp düzeltme yapılamıyor, soru cevaplandığında arka sayfaya geçiyor, otomatikman gönder deyip ana sisteme gönderiliyor. Böylelikle anket sonucunu sadece yapan kişi görmüş oluyor. Bu da anketin şeffaflığını ortaya koymuş oluyor” şeklinde açıklama yaptı. 

GECEDE  BİN HANE 

En hayırlı sonucu belirlemek için gayret ettiklerini dile getiren Şengüloğlu şöyle devam etti: “3 kişiden oluşan 35 ekip oluşturmayı planlıyoruz. Her akşam bir ilçemizde 750 veya bin hane gezilecek. Her haneden bir kişiye anket yapılacak. Kullanacağımız anket yöntemi daha önce denenmiş bir yöntem. Sonucu %3 ya da %5 sapması olan bir yöntem. Teknik bir çalışma yapmış olacağız. Böylece elimizde ciddi bir done olacak. En hayırlısı sonucu çıkartmak için bu gayret içerisindeyiz.”

(Haber - Foto : Hakan Arslan)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar