Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KAZANAN YOK SEÇİM 2.TURA KALDI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı Seçimi'nde adayların seçilme yeterliliğini kazanamadığını, 28 Mayıs Pazar günü ikinci tur seçimin yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

KAZANAN YOK SEÇİM 2.TURA KALDI
15.05.2023 - 15:55
Haber Merkezi
2

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminde kesin olmayan sonuçları açıkladı. Seçimin ikinci tura kaldığını duyuran Yener, Erdoğan'ın yüzde 49.41; Kılıçdaroğlu'nun ise yüzde 44.88 oy aldığını bildirdi.

YSK Başkanı Yener'in açıklamasında kesin olmayan sonuçlara göre seçim ikinci tura kaldı. Yurt dışında veri girişinin devam ettiği 35 bini aşkın oyun bulunduğunu duyuran Yener, "35 bin 874 oyun tamamının Sayın Erdoğan'a verilmiş olduğunu kabul etmemiz halinde Erdoğan'ın oy oranının yüzde 49.54 olduğu görülmüş, Sayın Kılıçdaroğlu'na verildiğine kabul etmemiz halinde yüzde 44.85 oranında oy aldığı görülmüş ve böylece 6271 sayılı yasanın 4. maddesinde öngörülen seçilme yeterliliğini hiçbir adayın kazanamadığı görülmüştür" dedi.

"Erdoğan birinci, Kılıçdaroğlu da ikinci sırada pusulada yer alacak"

Daha önceden ilan edilen seçim takvimine 28 Mayıs 2023 Pazar günü ikinci tur seçimlerinin yapılmasına karar verilmiştir.

Kurulumuzun az önce aldığı karar ile son 2'ye kalan adaylardan herhangi birisinin adaylıktan çekilmesi halinde yerine, bir sonra gelen adayın müracaat etmesi için daha önce ilan edilen seçim takvimindeki sürenin saat 17'den 20'ye çekilmesine karar verilmiştir. 

Oy pusulalarında sıralamada herhangi bir değişiklik olmayıp, sıralamalarındaki adayların bir önceki adayın yarıştan devam etmemesi halinde onun yerini alması şeklinde aldığımız kadar var. Erdoğan birinci, Kılıçdaroğlu da ikinci sırada pusulada yer alacaktır. Propaganda süreci başlamıştır."


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • osman
  osman
  15.05.2023 22:13

  2.turu alırız AKP RECEP TAYYİP ERDOĞAN rahattt

 • Cem K.
  Cem K.
  15.05.2023 22:02

  Dünden beri takip ediyorum adamların yaklaşık 1,5 milyon oyları kabul edilmedi, itiraz edildi. Nerede görülmüş böyle bir iş ? Kesinlikle CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğluna büyük haksızlık yapılmıştır. İkinci turda halledeceğiz...

Resmi İlanlar