Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KEŞİR KADES'İN ÖNEMİNİ VURGULADI

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlı olduklarının altını çizdi. Şiddet Önleme Merkezlerini kurduklarını, KADES uygulamasıyla milyonlarca mağdur kadına ulaştıklarını dile getiren Keşir boşanmış eş şiddeti ile ilgili düzenlemenin Avrupa standartlarının üzerinde olduğunu vurguladı.

KEŞİR KADES'İN ÖNEMİNİ VURGULADI
9.05.2023 - 12:56
Güncelleme 9.05.2023 - 17:54
Özel Haber

20 yıldır kadına yönelik şiddetle etkin şekilde mücadele ettiklerini belirten Keşir, “Kadına yönelik şiddetle mücadelede 20 yıldır gösterdiğimiz kararlılıkla ilgili birkaç hususun altını çizeceğim. İlk seçim beyannamemizde kadına yönelik şiddetle mücadele edeceğimizi açık açık ifade ettik. Kapsamlı bir Türk Ceza Kanunu düzenlemesi ile kadına yönelik şiddetle mücadelede etkin kararlılık gösterdik” dedi. 

Yapılan düzenlemelerle Avrupa standartlarının üzerine çıktıklarını kaydeden Keşir “Çıkardığımız yasalarla şiddet önleme merkezlerini kurduk ve bugün KADES uygulaması milyonlarca kadın tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda son bir yıl içinde yaptığımız düzenlemeyle boşanılmış eşe karşı işlenen şiddetin cezasını da tıpkı nikahlı eş seviyesine çıkardık. Bu pek çok Avrupa ülkesinin önünde bir düzenleme” diye konuştu.

Israrlı takibi suç olarak tanımladıklarını hatrlatan Keşir “6 ayla 2 yıl arasında cezalarını düzenledik. AK Parti kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlı” şeklinde açıklama yaptı.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar