Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

40 TDP'Lİ AK PARTİ SAFLARINA KATILDI

Türkiye Değişim Partisi’nde (TDP) istifa şoku yaşandı. TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün millet ittifakı içinde yer almasına tepki gösteren 40 partili istifa ederek AK Parti saflarına katıldı.

17.04.2023 - 12:52
Güncelleme 17.04.2023 - 13:17
Özel Haber

Mustafa Sarıgül’ün Millet İttifakı bünyesinde CHP’den milletvekili adayı olmasına Düzce il yönetiminden tepki geldi. TDP Düzce il ve merkez ilçe yöneticilerinden oluşan 40 kişi partisinden istifa etti.

AK Parti’ye katılan TDP’liler için rozet takma töreni yapıldı. Törene AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Adayı Ayşe Keşir ve Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu katıldı. Eski TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş’a rozetini Genel Başkanı Ayşe Keşir taktı.   

Partide düzenlenen törende konuşan AK Parti Düzce il Başkanı Hasan Şengüloğlu, “Biz büyük bir aileyiz sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı kırmızı çizgilerde aynı hassasiyetlerde olaylara aynı pencereden bakmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Aramız hoş geldiniz” dedi. 

Yaklaşık 1 yıldır TDP il başkanlığını yürüten Sezgin Aktaş ise, “Türkiye Değişim Partisi’nin Düzce’de yaklaşık 1 yıldır il başkanlığı görevini yürütüyordum. En üst seviyelere partiyi çıkarttığımı düşünüyorum. Partim bir karar verdi. Cumhur veya Millet ittifakı arasında seçim yaparak Millet ittifakını seçtim. Millet ittifakının bu ülkeyi 5 yıl veya 10 yılını zayi etmeyi kesinlikle uygun bulmadık. Buna müsaade etmedik.

Ben ve diğer arkadaşlarım bu millet ittifakına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. HDP’nin bulunduğu bir ortamda HDP’nin isminin bile bulunduğu bir ortamda bizim işimiz olmayacağını düşünerek, Cumhur ittifakının bu ülkeye her zaman faydalı ve güzel işler yaptığını savunuyoruz. Her zamanda bunu söyledik. Başarılı olana her zaman başarılı olduğunu söylüyorum. Bu sebeple beni de bu aileye kattıkları için çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Konuşmaların ardından AK Parti’ye geçenlere rozetleri takıldı.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar