Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASINLA BULUŞTU

AK Parti Düzce İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programında 28. dönem milletvekili adayları tanıtıldı.

15.04.2023 - 11:04
Güncelleme 15.04.2023 - 11:43
Özel Haber

“KENDİLERİ ADAYMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORLAR” 

Programda konuşan AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu Seçim sürecinde ilk üçe giremeyen aday adaylarının cansiperane çalıştığına dikkat çekti.  Şengüloğlu seçim çalışmaları hakkında bilgiler vererek “Biz yaklaşık olarak 1 ay önce Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) kurduk. Seçim çalışmalarına başladık. SKM öncesinde de sahayı hiç boş bırakmadık.

Bir çok siyasi partiden önce sahaya indik. Düzce’yi 1 tur dolaştık. Bir aday adaylığı süreci yaşandı. Birbirinden kıymetli aday adayı arkadaşımız bu göreve talip oldu. İçlerinden 3’ü aday gösterildi. Diğer 51’i de seçim çalışmalarında bizlerle beraber. Buda bizim partimizin büyüklüğünün göstergesidir. Her biri sanki kendisi aday olmuşçasına, bizlerle beraber cansiperhane çalışıyorlar” diye konuştu. 

“MERKEZDE 280 EV ZİYARET ETTİK” 

Şengüloğlu, 56 mahallede 786 ev ziyareti yapıldığını belirterek  “ Merkezde 96 köyümüzde 134 ekiple birlikte bin 280 ev ziyareti yaptık. 134 vatandaşımıza iftar konuğu olduk. 56 mahallemizde 98 ekiple 786 ev ziyareti yaptık. 98 vatandaşımızla iftar yaptık. Merkez ve köylerde toplamda 232 ekiple 2 bin 66 ev ziyareti ve 232 ev iftarı yaptık.  

Aynı çalışmayı 7 ilçe, 2 beldede 60 mahalle ve 182 köyümüzde de yaptık . Geçmiş dönem yöneticilerimizle, il genel meclis üyelerimizle diğer belediye meclis üyeliği yapan arkadaşlarımızla yoğun katılımlı iftar programı yaptık. Kurulduğundan bugüne kadar ki olan süreçte görev alan arkadaşlarımızı ziyaret etmeye başladık. 

Bunlardan 324’ünü ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz seçim sonrası devam edecek. STK’larımızı ziyaret ettik. Öğrencilerimizi ziyaret ettik. Sahurlar yaptık. Hastane, eczane ziyaretleri yaptık. 14 sahur programımıza 700 genç kardeşimizle birlikte sahur yaptık. Biliyorsunuz Osman Gökçek aramızdaydı. 500 gencimizle birlikte Osman Gökçekle birlikte güzel bir sahur yaptık” şeklinde açıklama yaptı. 

GENÇLERİN TEVECCÜHÜ ÇOK GÜZEL 

Gençlerin tercihinin AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olduğunu ifade eden Şengüloğlu şöyle devam etti: “Gençliğin teveccühü çok güzel. Her ne kadar kamuoyunda Z kuşağı diye ifade edilse de, sizden uzaklar denilse de asla öyle değil. Gençliğin teveccühü AK Parti’den, Cumhurbaşkanımızdan yana. Recep Tayyip Erdoğan’dan yana. Bu bizi çok mutlu ediyor. 51 aday adayımız, il, ilçe başkanlarımız, geçmiş dönem gençlik ve kadın kolları başkanlarımızı ziyaret ettik. Bütün teşkilat kademelerimizle birlikte sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayarak bu seçimden galip çıkacağız.” 

ÖZLÜ: ÜÇ BÜYÜK FARKIMIZ VAR 

AK Parti adaylarının farklı olduğunu söyleyen  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü “Bizim AK Parti olarak diğer partilerden ne farkımız var? Düzceliler, Türkiye’deki kardeşlerimiz AK Parti’ye oy versinler. Bizim 3 büyük farkımız var. Bizim adaylarımız farklı.

Örneğin sayın Ayşe Keşir. Ankara’yı en iyi bilen ve halen milletvekili olan bir kardeşimiz. Düzce’nin Ankara’da ki gücü Ayşe Keşir’dir. Diğer partilere bakın. Ayşe Keşir kadar Ankara’yı bilen, Ayşe Keşir kadar Ankara’da güçlü olan bir aday yok. Diğer adayımız fakir fukara dostu. 

Düzce’de ne kadar fakir, fukara varsa Ercan bey hepsine bir kez, birkaç kez dokunmuştur. Yardımcı olmuştur. Anket yapın ve sorun. Ercan Öztürk kimdir deyin. Mutlaka Ercan Öztürk’ü tanıdıklarını ve kendilerine yardımcı olduğunu söyleyeceklerdir. 

Hakan Kuşçuoğlu. Esnaf ve sanatkar dostudur. Esnaftır, iş insansıdır. Temsil noktasında ne iyi takım AK Parti’nin takımıdır. Ankara’da gücü olan, fakir fukaranın yanında olan, esnafın yanında olan bir ekip oluşturduk. Bu adaylar diğer partilere fark atan adaylardır” dedi.  

“TEK ÇILGIN PROJELERİ ERDOĞAN’I GÖNDERMEK” 

Muhalefetin tek çılgın projesinin Recep Tayyip Erdoğan’ı göndermek olduğunu savunan Özlü “AK Parti’nin oluşturduğu Cumhur ittifakıdır. Türkiye’de iki kişi anlaşamıyor. İki kişinin anlaşamadığı ülkede 7 kişi nasıl anlaşacak. Bilinmeyen ortaklar var. Bunların anlaşması mümkün değil. Böyle ittifak karakolda biter. Umut vaat etmeyen, istikbal vaat etmeyen alternatiflerin peşinde koşmayalım. Bunların tek çılgın projesi Recep Tayyip Erdoğan’ı göndermek. Başka projeleri yok” diye konuştu.  

“GENÇ VE DİNAMİK BİR EKİP” 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti 1. sıra Düzce Milletvekili adayı olan Ayşe Keşir genç ve dinamik bir ekiple seçime hazırlandıklarını vurgulayarak “Çok genç dinamik bir ekip var. Hem takım kaptanımız il başkanımız, kadın ve gençlik kolları başkanımız, İl Genel Meclisi başkanımız. Sayın Belediye Başkanımız gençlere taş çıkartacak düzeyde bir belediye başkanı. Gençlerle birlikte çok heyecanlıyız. 

Düzce’ye hizmet etmeye devam etmek istiyoruz. 54 kıymetli aday adayı arkadaşımız vardı. Bu her seçimde Düzce’de yoğun ilgiyle devam etti. Her biri bu memlekete hizmet etmek için koşan insanlar. Bu nasip işi ve Ercan bey ile Hakan beyle Düzcelilerin karşısındayız. Biz siyasetçiler her seçimi önemseriz. Ama bu seçim bize göre Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim olacak

Hem içeride hem dışarıda yaşadığımız süreci siyasiler olarak çok farkındayız. Teşkilat kökenli olarak çok rahat söylüyorum. Bizim için seçimin bittiği gün bir sonraki seçimin hazırlıkları başlar. Biz hiçbir seçime son SKM takvimine göre çalışan bir parti değiliz.  

“14 MAYIS AKŞAMI İPİ GÖĞÜSLEYEN AK PARTİ OLACAK” 

Ayşe Keşir, 14 Mayıs akşamı ipi göğüsleyen tarafın AK Parti olacağına inandıklarını belirterek “Bende sahada olan, sürekli hemşerileri ile birlikte olan bir milletvekili olarak geçtiğimiz seçimden bu yana sürekli sahayla iletişim halindeyim. Onlarla birlikte olmaya gayret eden bir kardeşinizim. 

Bu seçimlerin hem ülkemize hem ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Genç ekibe, bu ekiple birlikte 14 Mayıs akşamı saat 17.00’da AK Parti için başarıyla çıkacağımıza, Cumhurbaşkanımızı rekor oyla seçtireceğimize hem Cumhur ittifakı olarak vatan Milet Sevdalısı insanlar olarak 14 Mayıs ipi göğüsleyeceğimize inancım tamdır. Mensubu olduğum, takımıma olan güvencimle bunu söylüyorum” dedi.  

 

“BÜTÜN ÖMRÜMÜZÜ GÖNÜLLER KAZANMAK İÇİN HARCADIK”

AK Parti 2. sıra Düzce Milletvekili Adayı Ercan Öztürk, sosyal yardımlaşma alanında bir çok faaliyette bulunduğunu vurgulayarak “Ben 20 yıldır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışıyordum. Bu süreçte birlikte çalıştık. Hep birlikte çalıştık. Son 2 yıldır Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdür olarak görev yapıyordum. 

Siyasette baktık genç il başkanı, genç merkez ilçe başkanı, genç il genel meclis başkanı var. Bize heyecan veren bir ekip kuruldu. 

Bizde Türkiye Yüzyılı vizyonu ile siyasete girmeye karar verdik. Başkanımın da bahsettiği gibi 54 birbirinden çok kıymetli aday adayı arkadaşımızla yarıştık. Birbirimizden daha iyi olduğumuz için değil ama görev bize tevdi edildi. Bizde yola çıktık. 

Biz bütün ömrümüzü gönüller kazanmaya adadık. Bu çaba ile Düzce sokaklarında olduk. Düzceliyim 1977 doğumluyum. 3 çocuğum var. İşletme Fakültesi mezunuyum. Allah izin verirse Düzceli hemşerilerimiz teveccüh gösterirse bizim sahada edindiğimiz tecrübe ile vatandaşlarımız yaptığımız konuşmalarda tespit ettiğimiz sorunları meclis çatısı altında düzeltmek için çaba göstereceğiz” diye konuştu.

“DÜZCE’NİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM”
Merkez ilçe başkanlığı döneminde Düzce’nin tüm mahalle ve köylerini gezdiğini söyleyen AK Parti 3. sıra Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu ise “1976 merkez ilçe doğumluyum. İlkokulu Fevzi Çakmak İlkokulu’nda, ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda, lise öğrenimimi de Ticaret Lisesi’nde tamamladıktan sonra çarşı merkezdeki baba iş yerimizde 3 kardeşimle ticarete başladık. 

Farklı sektörlerde faaliyetlerimiz var. 2002 yılında eşim Leyla Kuşçuoğlu ile evlendim. 3 evladımız var. Şuanda İktisat Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. 

Takribi 11 yıldan beri çok kıymet verdiğimiz AK Partimizin merkez ilçe başkanlığında yönetim kurulunda son 6 yıldır merkez ilçe başkanı olarak görev aldım. Teşkilattan gelen bir arkadaşınızım. Merkezde yaşayan, bir çok sorunu bilen,  Teşkilatlarda ki görevlerinden dolayı mahalleleri, köyleri karış karış gezen bir arkadaşınızım. Allah nasip eder, Düzce halkı teveccüh gösterirse memleketimize kıymetli hizmetler yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar