Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ HAZIRLANIYOR

Sağlık alt yapısını güçlendiren çalışmalara imza atan AK Parti Düzce Milletvekili Aday adayı Dr. Yasin Yılmaz sağlıktaki tecrübesini Düzce’ye hizmet için kullanmak istiyor.

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ HAZIRLANIYOR
6.04.2023 - 09:38
Güncelleme 6.04.2023 - 09:39
Haber Merkezi

Yaklaşık 5 yıl Düzce İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan AK Parti Düzce Milletvekili aday aday Dr. Yasin Yılmaz,  sağlık alanında önemli çalışmalara imza attı.

2008-2023 yılları arasında Düzce’ye sağlık alanında önemli yatırımların kazandırılmasına büyük katkı sağlayan Dr. Yasin Yılmaz,  Sağlık Bakanlığı ve AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir ile işbirliği halinde çalışmaları olumlu sonuçlar verdi. 
Düzce’ye kazandırılan en önemli yatırımların başında gelen Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile kadın doğum ve  çocuk acil Hastanesi sadece Düzce değil bölge için örnek gösteriliyor. 

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ HAZIRLANIYOR

Milletvekili aday adayı Yasin Yılmaz’ın Avrupa’nın en iyi üçüncü sağlık kuruluşu seçilen Düzce Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin Ağız ve Diş Hastanesine dönüşümü ile ilgili projesi kente verilen önemli hizmetler arasında dikkat çekiyor.

Merkezin Hastaneye dönüştürülmesi ile bölgeye de hizmet verileceği biliniyor 

KADIN DOĞUM HASTANESİ MAYIS’TA 

Yasin Yılmaz, Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan ve bir türlü değerlendirilemeyen Muncurlu Yerleşkesindeki hastanede yapılandırma çalışmalarına başlanarak bu kapsamda fizik tedavi rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, Mayıs ayında faaliyete geçmesi beklenen kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım hastalarına hizmet verilecek şekilde yeniden yapılandırılması için projelerin hazırlanmasını sağladı.   Önümüzdeki ay hizmete açılması planlanan hastanede çalışmalar devam ediyor. 

NİTELİKLİ KALİTELİ HİZMET 

AK Parti Milletvekili aday adayı Dr. Yasin Yılmaz’ın , son yıllarda hastanelerdede özellikle vatandaşların, yerinde, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi noktasında yürütülen çalışmalar, sağlık alanında fiziksel şartların iyileştirilmesi, acil servis personeline eğitim verilerek acildeki hizmetin daha kaliteli ve hızlı hale getirilmesi, hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanması için eğitim verilmesi, personel artışı, tıbbi teknolojik cihaz vb. birçok alanda yapılan yenilikler gözden kaçmıyor.

ACİL HİZMETLERİ YÜKSELDİ

2018 yılında 31 olan acil yardım ambulans sayısının 42’ye çıkarılmasını sağlayan Milletvekili aday adayı Dr. Yasin Yılmaz, ulaşılan hasta sayısının 4 yıl içerisinde 28 binden 40 bine yükseltilmesi çalışmalarını yürüttü.  Ayrıca , 15 olan acil Yardım İstasyonu sayısı 20’ye ulaştı. 
AK Parti Milletvekili Dr. Yasin Yılmaz’ın görev yaptığı süre boyunca Düzce ve İlçelerindeki diğer yatırımlar ise şöyle sıralanıyor:  Arapçifliği Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve 112 Acil İstasyonu, Kalıcı konutlar bölgesinde ASM ve 112 Acil İstasyonu, Akçakoca Lütfiye Baha Horoz ASM, Karaca Mahallesi ASM, Çilimli Entegre Hastane yapımı, Akçakoca Uğurlu ASM, Akçakoca Orhan Özdemir ASM, Akçakoca’ya kalıcı  ilçe Sağlık Müdürlüğü binası yapımı, Aziziye Mahallesi ASM, yapımı tamamlanan Kaynaşlı, Gümüşova 112 Acil Komuta Merkezleri, yapımı devam eden Gölyaka ve Kazukoğlu 112 Acil Komuta merkezleri, ihalesi yapılan 50 yataklı Akçakoca yeni Devlet Hastanesi, inşaatı devam eden Duraklar Mahallesi ASM, Merkez 1 Nolu ASM ve Boğaziçi Yazlık ASM’leri,  7/24 Kesintisiz sağlık hizmeti veren ‘112 Acil sağlık hizmetleri’.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar