Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılmasının kesinleşmesi sonrasında siyasi partiler de milletvekilliği aday adaylığı için başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
19.03.2023 - 18:30
Güncelleme 19.03.2023 - 12:37
Özel Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart’ta imzaladığı karar ile 14 Mayıs 2023 seçim süreci başladı.  2023 seçimlerinin 14 Mayıs’ta olacağının kesinleşmesinin ardından siyasi partiler vekil aday adaylığı için başvuruları yoğun bir şekilde devam ediyor. 

EN FAZLA BAŞVURU AK PARTİ’YE

En fazla aday adayı başvurusunun olduğu AK Parti’ye olan ilgi  nedeniyle müracaat süresini 22 Mart’a uzatıldı. AK Parti Genel Merkezinin aldığı bu karara bağlı olarak temayül yoklamasının tarihi de değişti. Teşkilat temayül yoklaması 25 Mart Cumartesi günü 10.00 ila 16.00 saatleri arasında yapılacak. Başvurusu sayısı 40’a yaklaştı. 

MHP’DE SON TARİH 21 MART’TA 

MHP’ de 14 Mart’ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuruları 21 Mart’ta sona erecek. Hafta sonu itibariyle MHP’de milletvekili aday adaylığı başvuruda bulunanların sayısı 18’i buldu. 

CHP BAŞVURULARI PAZARTESİ SON

CHP’de de milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvuruları 13 Mart’ta başladı. 20 Mart Pazartesi günü sona erecek aday adaylığı için geri sayım sürüyor. CHP Milletvekilliği için   8 aday adayı partiye başvurusunu yaptı. 

 İYİ PARTİ’DE 22 MART'TA SON

İYİ Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuruları bilindiği gibi 15 Mart’ta başladı.  22 Mart’ta tamamlanacak olan süreçte şimdiye kadar 12 başvuru oldu. İyi Parti’de başvrular 22 Mart Çarşamba günü sona erecek . 

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ 27 MART’TA 

Türkiye Değişim Partisi milletvekili aday adaylığı başvuruları 10 Mart’ta başladı.  27 Mart’ta tamamlanacak olan aday adaylığı başvuruları devam ediyor.  Düzce’den 10 aday adayı milletvekilliği için başvurusunu yaptı. 

SAADET PARTİSİ 

11 Mart’ta başlayan Saadet Partisi  milletvekili aday adaylığı başvuruları  20 Mart Pazartesi günü sona erecek Saadet Partisi Milletvekilliği için 5 aday adayı partiye başvurusunu yaptı. 


(HABER: YUNUS YILMAZ )


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar