Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK KADINLARDAN 8 MART KUTLAMASI

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Şulenur Kubilay Yılmaz, Kadınlar Gününde Sıcak Soflaralar kampanyası ile depremzede kadınların yanında olduklarını söyledi.

AK KADINLARDAN 8 MART KUTLAMASI
8.03.2023 - 12:06
Haber Merkezi

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Şulenur Kubilay Yılmaz kadının hayatın her alanında aktif rol almasına ve karar alma mekanizmalarına katılımına yönelik pek çok düzenleme yapıldığını hatırlattı. 

Anayasadaki eşitlik ilkesi, Türk Ceza Kanunu’nda töre ve namus cinayeti cezalarının artırılması, İş Kanunu’nda eşit işe eşit ücret düzenlemesi, doğum izinleri, engelli çocuğu olan anneye 5 yıl erken emeklilik imkânı ve benzeri birçok düzenlemenin AK Parti döneminde hayata geçirildiğini belirten Yılmaz “Böylelikle eşitlik başta olmak üzere kadının güçlendirilmesi yasal güvence altına almıştır” dedi.

Düzce İl Kadın Kolları Teşkilatı olarak özellikle kadın ve çocuklar için depremin ilk gününden bu yana yaraları sarma gayretinde olduklarını belirten Yılmaz, “Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadın Kolları Teşkilatlarımızla depremden etkilenen kadınlarla birlikte olma kararı aldık. Depremzedelerimiz sıcak sofralarını tekrar kursun diye Genel merkezimizin koordinasyonu ile mutfak setleri hazırladık, ‘Sıcak Sofralar’ kampanyası ile onlara bu setleri ulaştırıyoruz.  

Bu süreci devlet millet el ele vererek atlatacak, depremin yaralarını hep birlikte saracağız. Hayatın her alanında büyük sorumluluk yüklenen, nesillerin yetişmesinde büyük paya sahip olan, alın teriyle ve emeğiyle var olan tüm emekçi kadınların günü kutlu olsun” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ