Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"BÖLGEDEN AYRILMAYACAĞIZ"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, asrın felaketinin yaraları sarılana ve afetzedeler evlerine girip sıcak sofralarını kurana kadar bölgeden ayrılmayacaklarını söyledi.

"BÖLGEDEN AYRILMAYACAĞIZ"
5.03.2023 - 13:30
Güncelleme 5.03.2023 - 14:00
Haber Merkezi

Ayşe Keşir’in öncülüğünde başlatılan “Sıcak sofralar tekrar kurulsun” kampanyası ile bölgeye gıda malzemeleri ve mutfak setleri gönderiliyor. AK Parti Kadın Kolları üyeleri çadır kentlerdeki her bir aile için kendi imkanları ile koliler hazırlıyor. 

İlk günden itibaren bölgedeki eksiklerin tespiti ve giderilmesi için seferber olduklarını kaydeden Keşir “Öncelikli işimiz yaraların bir an önce sarılması. Bizde Kadın Kolları teşkilatı olarak, öncelikle kadın ve çocukların yanında olacak şekilde tüm illerimizi mobilize ettik. Arkadaşlarımız afetzede kadın ve çocuklar ile birlikte oldular. Onların ihtiyaçlarını takip ettiler. Şimdi de kadın kolları olarak bir kampanya yürütüyoruz. Bölgeyi gezdiğimizde gördük. O günkü kıyafetleri ile evlerinden çıkan insanların öncelikli ihtiyacı barınma ve ısınmaydı. Bu ihtiyaçlar devletimiz tarafından karşılandı” diye konuştu. 

Keşir, sıcak sofralar yeniden kurulana kadar bölgeden ayrılmayacaklarını vurgulayarak “Bizde Kadın Kolları olarak sadece kendi bütçemizle Sıcak Sofralar Yeniden Kurulsun Her arkadaşımız kendi imkanıyla çadır kentlerdeki bir aileye koli hazırlıyor. Tırlarımız yola çıkmaya başladı. Biz istiyoruz ki kendi kişisel mutfak eşyaları olsun ve deprem öncesinde kurulan sıcak sofralar yeniden kurulsun. Bu yaralar sarılana kadar sahadayız. Depremin yaşandığı iler dışındaki arkadaşlarımız yaraları sarmak için seferber oldular. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Yaralar sarılana kadar bölgeden çekilmeyeceğiz, yeniden sıcak sofralar kurulana ve insanlar sıcak evlerine girene kadar bölgede olacağız” dedi.

Haber: Elif Varol


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar