Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE ACİL DURUMLARA HAZIR

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı , Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Düzce’de sağlık alanında bir gelişmeyi daha paylaştı. Keşir Düzce'nin ambulans filosuna bir yenisinin daha eklendiğini bildirdi.

DÜZCE ACİL DURUMLARA HAZIR
15.01.2023 - 15:42
Güncelleme 16.01.2023 - 13:05
Haber Merkezi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı , Düzce Milletvekili Ayşe Keşir  Düzce’ de hizmet veren ambulans sayısının 42’ye yükseldiğini açıkladı.

  Düzce’nin acil durumlara hazırlıklı olduğuna dikkat çeken Ayşe Keşir ‘Ülkemizin en genç ambulans filosuna bir yenisi daha eklendi.Düzce’mizde hizmet veren ambulans sayısı 42’ye yükseldi. 3 UMKE aracıyla birlikte acil durumlara karşı 45 araçla hazırız. Destekleri için  Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ederim’ dedi.

  Ayşe Keşir, Ambulans hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin artırılması , vakalara daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşılabilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından  ambulans hizmetlerine yeni bir Ambulans daha eklendiğini vurgulayarak "İlimizde 13 adet 4x4 , 2 adet karpaletli 4x4, 1 adet 4 sedyeli, 1 adet obez & yoğun bakım,  25 adet 4x2  olmak üzere 42 Acil Yardım Ambulansımız ilimiz ve yurt genelinde acil ve afet durumlarında hizmet vermektedir. Ambulans filomuz yaş ortalaması ile Türkiye deki en genç ambulans filolarından biridir. İlimizde Acil ve Afet durumlarında kullanılan 3 adet UMKE aracımız bulunmaktadır. Düzce ilimizde toplamda 45 araçla Acil ve Afet durumlarında 7/24 kesintisiz hizmet vermekteyiz." dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.