Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE'YE BİR UMKE ARACI DAHA

Sağlık Bakanlığı UMKE ekiplerinin olay yerine en kısa sürede ulaşması amacıyla Düzce’ye 1 adet 4x2 UMKE Acil Müdahale Aracı tahsis etti. Müjdeyi veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, araçta gerekli tüm acil tıbbi donanım malzemelerinin bulunduğunu söyledi.

DÜZCE'YE BİR UMKE ARACI DAHA
29.12.2022 - 16:48
Haber Merkezi

Ayşe Keşir, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü envanterine yeni bir araç daha eklendiğini duyurdu.  UMKE biriminin 138 UMKE personeli ve 2 adet 4x4 UMKE aracı ile Düzce ve yurt genelinde acil ve afet durumlarında hizmet verdiğini hatırlattı. 


Sağlık Bakanlığı tarafından, afet ve acil durum hazırlık çalışmaları kapsamında ekiplerin afete müdahale kapasitesinin artırılması için yeni bir aracın daha envantere girdiğini belirten Keşir “UMKE personelinin olay yerine en kısa sürede ulaşmasını sağlayarak medikal kurtarma ve acil sağlık hizmetlerinin sunumuna başlanılması amacıyla 1 adet 4x2 UMKE Acil Müdahale Aracı tahsisi yapılmıştır. Afet ve acil durum alanlarında afetzede vatandaşlara hizmet verecek olan araç içerisinde, şişme çadır, hastane üniteleri, jeneratör  ve gerekli tüm acil tıbbi donanım malzemeleri mevcuttur” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.