Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

45 BİN KADINA ULAŞTILAR

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, 1.5 yıldır Türkiye’nin 81 ilinde süren ve yüzlerce kadın girişimci yaratan “Kadın Emeği” programının zirve toplantısını yaptı. Programda rol model olan kadınlar hikayelerini anlattı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, proje ile Türkiye genelinde 45 bin kadına ulaştıklarını söyledi.  

45 BİN KADINA ULAŞTILAR
19.12.2022 - 13:29
Haber Merkezi

1.5 YILLIK HİKAYE

Başarılı kadınları zirvede buluşturduklarını söyleyen Keşir “Biz 1.5 yıl önce  Hakkari’den yol çıktık. İstedik ki devletin KOSGEB, İşKur, TKDK ve kalkınma ajansları vasıtasıyla pozitif ayrımcılık ile kadınlara verdikleri destekleri kadınlara anlatalım. Kadınları cesaretlendirelim. Hayalleri olan kadınların hayallerine ulaşmaları için bir kapı aralıyalım. 1.5 yıl boyunca 81 ili dolaştık. Yaklaşık 45 bin kadına ulaştık. Her gittiğimiz ilde destek almış ve başarılı olmuş kadınlar ile katılımcıları tanıştırdık. 45 bin kadına rol model olan 600 başarılı kadın ile tanıştık. İstedik ki bu başarılı kadınları bir zirvede buluşturalım. Programa bini aşkın girişimci kadın katıldı” dedi.

ANLAŞ ÖRNEĞİ

Düzce’de faaliyet gösteren Anlaş Lastik Fabrikasının İcra Kurulu Başkanı Leyla Ağan’ı örnek veren Keşir “Amacımız Anadolu’nun girişimci kadınlarına yeni vizyon ve hedefler belirlemekti. Uluslararası pazarlara ulaşmak gibi temel sorunlarını çözmekti. Cam tavanları kırıyoruz. Eşit işe eşit ücretten tutun, aynı işi yaptığı halde terfi alamayan kadınlar var. Bazı kadınlar bu tavanları kırdılar. Düzce’de Anlaş Lastik var. Orada bir muhasebe elemanı olarak başlayıp bu gün İcra Kurulu Başkanı olan, uzun yıllardır o şirketin en üst düzey yöneticiliğini yapan Leyla Ağan bir Anadolu kadını” diye konuştu.

KOSGEB’TEN DESTEK ALANLARIN YÜZDE 41’İ KADIN

KOSGEB’ten destek alanların yüzde 41’ini kadınların oluşturduğunu hatırlatan Ayşe Keşir “Cumhurbaşkanımız projeyi önemsiyor ve destekliyor. Biz 20 yıldır kadınların projelerine öncelik veriyoruz. Bugün KOSGEB’ten destek alanların yüzde 41’i kadın. İşKur’un meslek edindirme programları var. Bu programlardan faydalanların yüzde 50’den fazlası yine kadın. Türkiye’yi dolaştık ve bir kitap hazırladık. Burada kadınların hikayeleri yer alıyor. İlham olsun ve birbirlerine network olsunlar istiyoruz. Kadınlarımız buradan daha güçlü çıksın istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar