Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE İÇİN BÜYÜK HAYALLERİ VAR

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ülkenin en dinamik ve genç şehri Düzce için büyük hayalleri olduğunu söyledi. Örnek bir dönüşümün yaşandığı Düzce’nin depreme en hazır illerden olduğunu vurgulayan Keşir sağlık alanında yapılan yatırımlara dikkat çekti.

DÜZCE İÇİN BÜYÜK HAYALLERİ VAR
8.12.2022 - 15:18
Haber Merkezi

   Düzce’nin tarihi, turizmi ve sanayisiyle tercih edilen bir il olduğunu kaydeden Keşir, özellikle sanayi anlamında yeni alanların açılması için yoğun talep olduğunu hatırlattı. Keşir “Biz de bu gelişime hizmet etmek için heyecanla projeler yürütüyoruz” dedi. 

 

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda yatırımlarla desteklenen Düzce’nin cazibe merkezi hâline geldiğinin kaydeden Ayşe Keşir, depreme en hazır illerden biri olduğumuzun altını çizerek “Şehrin yarısından fazlasının zarar gördüğü deprem sonrası bina stokunda hızlı bir iyileştirme sürecine girdik. Sonradan yapılanlarla birlikte yüzde 75 oranında yenilenme sağladık. Ülkemizde örnek bir dönüşüm yaşayan şehrimiz, depreme en hazır illerden biridir. 23 Kasım’da yaşadığımız 5.9 büyüklüğündeki deprem bunu teyit etmiştir. Tek bir can kaybı yaşamamamız, enkaz kaldırmamamız bizi hem sevindirmiş hem de doğru işler yaptığımızı ortaya koymuştur” diye konuştu. 

 

    Özellikle sağlık alanında önemli atılımlar yapıldığına dikkat çeken Keşir şöyle devam etti: “12 Kasım 199’da yaşan depremde yerle bir olan sağlık altyapısını güçlendirmek için önemli yatırımlar yaptık. Yıkılan Düzce Devlet Hastanemizi yeniden inşa ettik. Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Gölyaka, Çilimli Devlet Hastanelerimiz ile ihtiyaç duyulan her bölgede sağlık tesisleri ve 112 sağlık istasyonları açarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. İhtiyaç alanlarına yönelik doktor ve sağlık çalışanı atamalarıyla da hizmet kalitesini artırmaya devam ediyoruz. İlimizin 2 bin 800 km olan yol ağının 1.540 km’sini nitelikli hâle getirdik. Köy grup yollarımızın neredeyse tamamını, sıcak asfaltla kapladık. Düzce, artık ilçelerinin tamamında doğalgaz kullanılan iki ilden biri.”

   

    Ayşe Keşir, mutlu ve huzurlu bir kent yaşamı için dur durak bilmeden çalıştıklarını belirten Keşir “2021 yıl itibarıyla, OSB’lerdeki üretimle 155 ülkeye ihracat yapıyoruz. Sanayiden ticarete, sağlıktan turizme gelişen büyüyen potansiyeli ile şehrimiz her geçen gün bir adım öne çıkıyor. Düzce; tarihi, yeşili, mavisiyle doğa harikası… Genç üniversitesi ile uluslararası başarılara imza atan bir eğitim,  turizm ve kültür kentidir. Demografik çeşitliliğimiz, gastronomimiz ve lojistik açıdan kıymetli bir noktada bulunuşumuz en büyük zenginliklerimizden... Tarihi M.Ö 3 binli yıllara dayanan “Konuralp Antik Kenti” şehrimize değer katan bir başka güzellik. Şehrimizin turizm potansiyelinin farkındayız, bilinirliği artırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Millet bahçesi, sıfır atık tesisi, hayvan barınağı ve ulaşım master planıyla modern şehircilik örneği sergiledik.  Çocukların, gençlerin, kadınların, hemşehrilerimizin mutlu ve huzurlu bir kent yaşantısı sürmeleri için durmak yok, çalışmaya devam” şeklinde açıklama yaptı. 

    Ayşe Keşir Düzce’nin il oluşunun 23. Yıl dönümünü kutlayarak “Geçmişten günümüze bu şehir için emek veren, alın teri döken, taş üstüne taş koyan herkesi şükranla anıyorum” dedi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.