Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AFETZEDEYİZ DEMEDİLER İLK GECEDEN SAHAYA ÇIKTILAR

Düzce’de meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin ardından yaşam, normal akışına dönüyor. Düzce Belediyesi sorumluluk alanında talebi olan her vatandaşa dokunmaya devam ediyor.

AFETZEDEYİZ DEMEDİLER İLK GECEDEN SAHAYA ÇIKTILAR
30.11.2022 - 16:35
Haber Merkezi

      Düzce’de deprem sonrası hayat olağan akışına kaldığı yerden devamediyor. Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de tam kadropersoneli ile deprem sonrasında ilk andan itibaren saha çalışmalarınısürdürüyor.

 

      Şehir genelinde küçük hasarlı binalarda vatandaşa yardımeden ekipler, hasar tespit çalışmaları ve ardından yıkımların başlamasıile moloz kaldırma işlemini yürütüyor.

 

    İşleyişte, belediye eliyle ücretdahilinde yapılan moloz kaldırma işleminin deprem sonrası süreçte tamamen ücretsiz yürütüldüğünü anlatan ekipler, vatandaşın memnuniyetini sağlamak için aralıksız çalıştıklarını belirtti. 

    Temizlik çalışmalarının da deprem akşamından itibaren özellikle yaşamalanlarında yoğunlaştırılarak yürütüldüğü belirtilirken Temizlik İşleriMüdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “vatandaşlarımızın yaşadığı korkuyuanlıyoruz, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

      Personelimiz ilk andanitibaren sokağa çıkarak ihtiyaç olan noktalarda çalışmaya başlamıştır vesonrasında evlerine yıkım kararı verilenlere yardım için deçalışmalarını sürdürmüştür.

     Yıkımlar sonucu ortaya çıkan molozların kaldırımı normal zamanda ücret karşılığında yapılırken bu süreçte hiçbir vatandaşımızdan talepte bulunmamaktayız.

 

      Ayrıca şehrimizin belli noktalarında oluşturulan yaşam alanlarının gece - gündüz aralıksız şekilde temizliğine devam ediyoruz. Bunların yanı sıra şehrimizde rutin temizlik işlemlerini de aksatmadan sürdürüyoruz. Zor günleri hep birlikte aşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar