Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DAHA GÜVENLİ EVLERDE OTURACAKLAR”

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Keskin, kentsel dönüşüm çalışmaları, yeni rezerv konut üretimi gibi projeler ile halkı daha güvenli, dayanıklı evlere kavuşturmaya devam edeceklerini söyledi.

“DAHA GÜVENLİ EVLERDE OTURACAKLAR”
17.08.2022 - 10:39
Haber Merkezi

AK Parti İl Başkanı Keskin, ülkemizin yaşamış olduğu en büyük felaketlerden biri olduğunu belirterek “17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de merkezi Gölcük olan 7,4 büyüklüğündeki depremin  üzerinde 23 yıl geçti.

45 saniye süren Marmara Depremi; başta Düzcemiz olmak üzere Yalova, Sakarya, İstanbul ve Kocaeli’nde büyük yıkıma neden oldu.

Ülkemiz için büyük bir felaket olan Marmara depreminde, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, on binlerce vatandaşımız yaralanmış ve evsiz kalmıştır.

Ülkemiz deprem kuşağı üzerinde yer aldığından, geçmişte  yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır.

Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamızdır. Deprem gerçeğini hiçbir zaman unutmadan kurumlarımızla, vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız.

AK Parti olarak, Düzcemiz başta olmak üzere yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları, yeni rezerv konut üretimi gibi halkımızı daha güvenli, dayanıklı evlere kavuşturmak için çalışmalar hızla devam ediyor.

 23 yıl önce yaşanan Marmara Depreminin acıları hala tazeliğini koruyor. Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın. Bu vesileyle 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Deprem değil tedbirsizlik öldürür anlayışıyla gereken her önlemi almaya kararlılıkla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar