Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇİLİMLİ’DE JEOTERMAL TARIM YAPILACAK

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin Çilimli’de topraksız jeotermal tarım yapmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Keskin yıl başında projenin hayata geçeceğini dile getirerek Çilimli’deki Organize Sanayi Bölgesine bu alanda üretim yapacak sanayicilerin davet edileceğini kaydetti.

6.08.2022 - 12:37
Güncelleme 6.08.2022 - 13:12
Haber Merkezi

Çilimli’de yetişecek ürünlerin metropol kentlere kısa sürede ulaştırılacağını kaydeden Keskin “Böylece çiftçimize yeni bir Pazar oluşturacağız” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve beraberindeki AK Parti heyeti Çilimli’ye bağlı Döngelli, Pırpır, Yeniköy, Karaköy, Çalılık, Tepeköylerini ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerinde AK Parti heyeti, köy muhtarları, köy temsilcileri ve köy sakinleriyle bir araya geldi.

Düzenlenen programa AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İl Yönetim Kurulu Üyleri, AK Parti Çilimli İlçe Başkanı Orhan Kansız, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, İl Genel Meclis Üyeleri Osman İlhan, Mustafa Özlü ile Şükrü Sert ve Parti üyeleri katıldı.

“YENİ BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ”

İl Başkanı Keskin, 2023 hedefleri kapsamında köy köy gezdiklerini belirterek “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla AK Parti teşkilatları olarak 81 ilin 81’inde tüm köylerimizi ziyaret etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımıza olana muhabbeti, AK Partiye olan 21 yıllık güveni görmek bizleri mutlu ediyor. İnşallah 2023’de Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti yeni ufuklara, yeni başarılara ve yeni hizmetlere açılacak” dedi.

“ÇİLİMLİ’DE TOPRAKSIZ TARIM İMKANI”

Çilimli’de uygulanacak topraksız jeotermal tarım ile ilgili de bilgi veren Keskin şöyle devam etti: “45 gün önce Tarım ve Orman Bakanımıza gittiğimizde Çilimli Belediyemizle bir projemizi sunduk. Bir sıcak su araması var, bunu yılbaşından sonra gerçekleştireceğiz. Burada sıcak sulu üretim dediğimiz topraksız üretimi yapacağız. Çiftçilerimiz sadece mısır, fındık gibi bilinden ürünler yetiştirmekle kalmayacak. Sıcak sulu tarım, jeotermal tarım dediğimiz sistem kapsamında organize sanayi buraya geldiğinde çok çok daha farklı bir pazar önlerine açılacak. Burada yetişen ürünler büyük metropollere İstanbul, Ankara’ya iletilecek ve buradan Düzce, köylümüz çok çok daha fazla kalkınacak inşallah.”

“VATANDAŞLA BULUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Milletvekili Fahri Çakır ise yaptığı konuşmada, “Bölgeye ilişkin projelerimiz var. Bu projeleri de inşallah kısa gelecekte gerçekleştirmek bizlere nasip olacak. Şüphesiz elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar