Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TANAL’A ‘SÖZDE HUKUKÇU’ DEDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Esmahanım’da yaşanan sel felaketinden Düzce Belediyesini sorumlu tutmasını eleştirdi. Tanal’ı ‘sözde hukukçu’ olarak nitelendiren Özlü, “Belediye sınırları dışında vuku bulan bir olay için belediye şikayet edilmez” dedi.

 TANAL’A ‘SÖZDE HUKUKÇU’ DEDİ
4.06.2022 - 12:27
Özel Haber

Mahmut Tanal 2019 yılında meydana gelen ve 7 kişinin ölümüne sebep olan sel felaketinde ihmal olduğu gerekçesiyle Düzce ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikayet dilekçesi verdi. Ardından konu Danıştay’a taşındı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Tanal’a ‘sözde hukukçu’ diyerek “2019’da vuku bulan Akçakoca Esmahanım Köyü merkezli sel felaketi sebebiyle Düzce Belediyesi’ni de savcılığa şikayet eden cehalet. Sen il belediyelerinin köylerden sorumlu olmadığını dahi bilmeyen sözde hukukçu Mahmut Tanal” şeklinde bir mesaj yayınladı.

Danıştay nezdinde hukuk zaferi elde ettiklerini savunan Tanal ise “Sakin ol champ! Meseleyi çarpıtma, bu panik niye? Anlaşılan Cumhur İttifakı belediyelerini korumaya alan İçişleri Bakanı'nın 'gözü kapalı aklama' kararına karşı Danıştay nezdinde elde ettiğimiz hukuk zaferi, seni baya rahatsız etmiş. Düzce'deki sel felaketinde ihmali bulunanlardan, hangi kurumdan olursa olsun, Düzce halkı adına hesap soracağız!” dedi.

Danıştay’ın kararını yorumlayan Faruk Özlü “Gösterdiğin kararda Danıştay senin itirazını "şekil" yönünden uygun bulmuş, "içerik" yönünden değil. Oysa ben "içeriğe" itiraz ediyorum. Belediye sınırları dışında vuku bulan bir olay için belediye şikayet edilmez diyorum. Hukuk bilmemene bir de okuduğunu anlamama eklenince galiba seni muhatap almamak daha doğru. Merak etme bu kafa ile seni sadece Sayın Süleyman Soylu değil Hukukta dikkate almayacak” dedi.

Karşılıklı tartışmaya Düzceliler de dahil oldu. Başkan Özlü’ye destek mesajları yayınlandı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar