Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DÜZCE’NİN KÖYLERİ İHYA OLACAK”

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, 2023 yılında yapılacak seçime kadar Düzce’nin köylerini ihya edeceklerini söyledi. Milyonluk yatırımlar ile 2023 vizyonuna yakışır şekilde Düzcelilerin karşısına çıkacaklarını vurgulayan Keskin, yalnızca içme suyu sorununun çözümü için 30 milyonluk ödenek aldıklarını hatırlattı.

“DÜZCE’NİN KÖYLERİ İHYA OLACAK”
30.05.2022 - 10:12
Güncelleme 30.05.2022 - 10:13
Özel Haber

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin Düzce Damla’ya özel açıklamalarda bulundu. 

Keskin, Düzce’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ciddi bir sevgi seli olduğunu ve bu durumun sorumluluklarını arttırdığını ifade etti.

“SORUNLARI YALNIZ AKPARTİ ÇÖZEBİLİR”

İnsanların ekonomik sorunları ancak AK Parti’nin çözebileceğine inandığını dile getiren Keskin “Düzce’de yaşayan insanların sayın Cumhurbaşkanımıza ciddi bir sevgi seli var. En son seçimlerde Düzce’de yaşayan 4 kişiden 3’ünün oyunu alabildi. Bu bizim sorumluluğumuzu arttıran bir tablo. İnsanlar AK Parti’den çok şey bekliyor. Sadece bizim yapabileceğimize inandıkları için bizden bekliyorlar. Ekonomideki dalgalanmanın da üstesinden ancak AK Parti’nin gelebileceğini düşünüyorlar. Bizde tüm beklentileri sayın Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz. Birinci gündemimiz ekonomi. Özellikle pandemi ve Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte ortaya çıkan darboğaz tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de hissediliyor. Bizde ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızı tek tek dinliyoruz.” dedi.

“YAZ DÖNEMİNDE SAHADA OLACAĞIZ”

Yaz döneminde tüm teşkilat mensupları ile sahada olacaklarının altını çizen Mustafa Keskin şöyle devam etti: “Pandemi sonrası köy ziyaretlerimizde insanların sosyalleşmeyi özlediğini gördük. Buda bizim için bir fırsat oldu. Özellikle Ramazan ayında Düzce’de sahada AK Parti teşkilatlarından başka bir parti yoktu. İnsanların çok memnun kaldıklarını gördük. Bu yaz döneminde tüm teşkilatlarımız ile sahada olacağız. Bu bizim seçimden önceki son senemiz. Seçim olana kadar ne kadar hizmet yapabilirsek yapacağız. Seçimde de yapabildiklerimizin, yapamadıklarımızın hesabını vereceğiz. Çünkü biz iktidar partisiyiz. 2023 vizyonuna yakışır şekilde insanların karşısına çıkacağız. 2022’nin bizim için çok verimli geçmesi lazım.”

“SUYA YALNIZCA BU YIL 30 MİLYON HARCANACAK”

Keskin, köylerde içme suyunun sorununun kökten çözümü için yalnızca bu yıl 30 milyonluk yatırım aldıklarını dile getirerek “Geçtiğimiz hafta Çevre Şehircilik ve İklimlendirme Bakanımız ile bir görüşme yaptık. Köylerde yaşanan su sorunlarının giderilmesi için talepte bulunduk. Ayrıca kadınlarımızın ve çocuklarımızın spor yapabilecekleri alanlar inşa edilmesini istedik ve önemli bir ödenek aldı. Düzce’nin köyleri hem şehir merkezine yakın hem de iyi hizmet alıyor. Biz köyleri daha yaşanabilir, çöpleri evlerin önünden alınan, yolları asfalt olan, su sıkıntısının yaşanmadı yerler haline getirmeye çalışıyoruz. Bu konuda da çok başarılıyız. Bu sebeple insanlar artık bizden doğalgaz ve kanalizasyon istemeye başladılar. Türkiye’nin bir çok ilinin köylerinde hala yol yok, su yok. Haliyle bu insanların doğalgaz, kanalizasyon gibi beklentileri de yok. Su yatırımları için Düzce tarihide görülmemiş bir yatırım aldık. Bu yıl 30 milyonluk bir destek gönderildi. Geçtiğimiz yılı 22 milyon lira ile kapatmıştık” diye konuştu.

“ASFALTLAMA KONUSUNDA ÇOK BAŞARILIYIZ”

Keskin asfaltlama konusunda da son derece başarılı olduklarına işaret ederek “Asfaltlama konusunda son derece başarılıyız. Özellikle köy grup yollarında asfaltlamada yüzde 90’ın üzerine çıktık. Öncelikle şehir merkezinden köye kadar ana yolların asfalt olması gerekiyor. Daha sonra köy iç yolları ele alınıyor. Bu konuda adaletsizlik yapmamak için çok titiz çalışıyoruz. Sahaya hakimiz” şeklinde açıklama yaptı.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar