Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"TÜRKİYE'DE DARBELER DÖNEMİ ARTIK KAPANDI"

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların ve 15 Temmuzların Anadolu feraseti karşısında zavallı kalacağını, bu ülkede darbeler döneminin artık kapandığını söyledi. Keskin her türlü vesayete karşı mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

"TÜRKİYE'DE DARBELER DÖNEMİ ARTIK KAPANDI"
27.05.2022 - 12:10
Haber Merkezi

HUHUKA VE İNSANLIĞA İHANET

27 Mayıs 1960 Darbesi'nin 62. yıl dönümü nedeniyle 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirildi. AK Parti İl Yönetimi adına açıklama yapan İl Başkanı Mustafa Keskin, 27 Mayıs Darbesinin milli irade ile arasına perde çekenlerin demokrasiye, vicdanlara, hukuka ve insanlığa yönelik ihaneti olarak hafızalara kazındığını söyledi.

27 Mayıs 1960’ta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde, hukukun askıya alındığını savunan keskin, toplumsal ve siyasal düzene ilk darbenin bu tarihte Başbakan Adnan Menderes ile yol arkadaşlarının tutuklanması ve idam edilmesiyle gerçekleştiğini vurguladı.

KISA ZAMANDA ÖNEMLİ İŞLER YAPTILAR

Adnan Menderes ve arkadaşlarının kısa zamanda önemli yatırımlar ortaya koyduklarını dile getiren Keskin “Millet iradesine savaş açan, milli ve manevi değerleri yok etmeye çalışan zihniyet, demokratik yollarla seçilen yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış, tiyatrovari yargılamalar ile masum insanları hukuk dışı şekilde darağacına göndermiştir. İdam edilenler yalnızca Başbakan, Bakan, Milletin Vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk Milleti olmuştur” dedi.

15 TEMMUZ’DA BAŞARAMADILAR

15 Temmuz’da da benzer bir senaryonun devreye sokmaya çalışıldığını dile getiren Keskin şöyle devam etti: “Ancak Milletimiz darbeler ve darbeciler karşısında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşuyla bu kez millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını bozmuştur. Millete ve hizmete sevdalı kadrolar ile Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, 15 Temmuz’da demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir” 

ARTIK DARBELER DÖNEMİ BİTTİ

Mustafa Keskin Türkiye’de artık darbeler döneminin kapandığına işaret ederek “Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının aziz hatıralarının yaşatılması amacı ile milletin evlatlarının yargılanarak idam edildiği Yassı Ada, ismi değiştirilerek “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olmuş, darbeci, vesayetçi odaklar ise tozlu raflara gömülerek tarih olmuşlardır. Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının aziz hatıraları burada yaşatılmaya devam edecektir. Bu vesile ile; 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların Anadolu feraseti karşısında zavallı kalacağını, bu ülkede darbeler döneminin artık kapandığını, her türlü vesayete karşı var olan mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtiyor; demokratik ve müreffeh bir Türkiye’de yaşayabilmemiz için serden geçen Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar