Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“GENÇLERE OLAN İNANCIMIZ TAM”

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ülkenin en büyük zenginliği ve güç kaynağı olan gençleriçağın gerektirdiği bilgi ve donanımla yetiştirerek geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı hedeflediklerini söyledi. Keşir gençlerin Türkiye’yi daha ileriye taşıyacağına inancının tam olduğunu vurguladı.

“GENÇLERE OLAN İNANCIMIZ TAM”
19.05.2022 - 11:00
Güncelleme 19.05.2022 - 12:02
Haber Merkezi

Ayşe Keşir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Keşir mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun'da yaktığı özgürlük ateşi, dalga dalga tüm yurda yayılmış, her şeyiyle çöktüğü sanılan milletimiz kendi küllerinden yeniden doğmuştur.

Gençlerimizin bu vatan topraklarını ve özgürlüğümüzü bizlere canları pahasına bırakan kahramanların mücadelesinden güç alarak ülkemizi daha ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır. AK Parti olarak gençlere inanıyor ve güveniyoruz.

Hedefimiz, ülkemizin en büyük zenginliği ve güç kaynağı olan gençlerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla yetiştirerek geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Gençlerimizin sorunlarının çözümü için her türlü gayreti gösteriyor ve gereken yasal çalışmaları yapıyoruz. Seçme ve seçilme yaşını 18’e düşürerek gençlerin ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi olmasını sağladık. Katsayı problemini çözerek gençler arasındaki ayırımcılığı, demokratikleşme önündeki bir engeli daha kaldırdık. Üniversite si olmayan il bırakmadık, ülkemizdeki üniversite sayısını 209’a çıkardık, yükseköğrenimi daha erişilebilir hâle getirdik. 81 ilde üniversiteler açtığımız gibi, gençlik merkezleri ve yeni spor alanlarıyla gençlerimizin yanında olduk. Spora yönelen gençlerimizin ulusal ve uluslararası başarılarıyla gururlandık. Özellikle olimpiyatlarda elde edilen başarılarla tarihe geçtik.  Ak Parti, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2002’den bu yana olduğu gibi bundan sonra da onlara her türlü desteği vermeyi sürdürecektir. 

Bu vesileyle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımızın bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu özel günün sahibi sevgili gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar