Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Gençlere İş İmkanı Tanıyın”

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, çırak ve kalfa çalıştıran esnaflara yönelik devlet desteğini hatırlattı. 

“Gençlere İş İmkanı Tanıyın”
11.03.2022 - 12:25
Haber Merkezi

Mustafa Keskin, tüm esnafları bu haktan faydalanıp gençlere iş imkanı tanımaya davet etti. Düzce’de mesleki eğitime yönelimin arttığına dikkat çeken Keskin “Milli Eğitimde seviye olarak yukarılara tırmanmaya başladık. Türkiye’de dereceye giren öğrencilerimizden tutunda diğer illere kıyasla mesleki eğitimin konusunda da ilimizde bir yükseliş vardır” dedi.  

DÜZCE’DE YETERLİ ORANDA YARARLANILMIYOR 

Devletin sağladığı çırak ve kalfa desteğinden Düzceli esnafların yeterli derecede yararlanmadığını belirten Keskin “Ben tüm odalara ve tüm esnaf arkadaşlara seslenmek istiyorum. Usta öğretici yanında çıraklık dediğimiz bu kapsamda çalıştırdıkları işçilerin hem sigortalarını devlet ödüyor, hem de asgari ücretin bir kısmına katkıda bulunuyor. Düzce'ye baktığımızda bununla ilgili sayıların azaldığını görüyoruz. Bu azalış belki de meslek odaları ve esnaf arkadaşlarımızla yeterli iletişimi sağlayamadığımız içindir” diye konuştu.  

İŞVERENİN YÜKÜ HAFİFLETİLİYOR 

Verilen destek ile işverenin yükünün hafifletildiğini vurgulayan Mustafa Keskin şöyle devam etti: “Bir kuaför, bir berber ya da sanayi çarşısında bir ustanın yanında çalışan bir çırak veya bir kalfanın asgari ücret noktasında devletimiz makul bir oranda karşılamakta, işverenin yükünü hafifletmektedir. Ayrıca çalışan gençlerimiz bu kapsamda çıraklık eğitim merkezinde eğitimini tamamlamış sayılıyor.” Haber: Elif Varol


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar