Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"Düzce’yi gururlandıracak gençler yetişecek"

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Düzce ziyaretini değerlendirdi. Keskin Düzce’ye yapılacak yatırımları tek tek sıraladı. Yeni yatırımlar ile Düzce’yi gururlandıracak gençler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. 

2.03.2022 - 16:29
Güncelleme 2.03.2022 - 17:22
Haber Merkezi

Bakan Özer’in verdiği müjdeleri detaylandıran Keskin, Körpeşler mahallesine Güzel Sanatlar Lisesi inşa edileceğini Bahçeşehir Yeşiltepe mevkiinde Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve uygulama oteli yapılacağını, ayrıca ilçelerinde 200 Milyonluk Yatırımdan bolca payını alacağını vurguladı. 

AK Parti İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısına İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Mine Met, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk ve İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük katıldı.

KÖRPEŞLERE GÜZEL SANATLAR LİSESİ 
 

Körpeşler mahallesine Güzel Sanatlar Lisesi inşa edileceğini, mevcut binanın da Sağlık Meslek Lisesine dönüştürüleceğini söyleyen Keskin “Merkez İlçemizde 10 derslikten oluşan 8 tane bağımsız anaokulu yapıyor, bunlardan bir tanesini Boğaziçi Beldemize kazandırıyoruz. Diğer anaokullarını ise özellikle ihtiyaç duyulan Düzce’nin dış mahalleleri dediğimiz yerlerde hayata geçireceğiz. Ayrıca 2 tane bağımsız özel eğitim anaokulu yapacağız. Körpeşler Mahallesi’nde bir güzel sanatlar lisesi yapacağız. Mevcut Güzel Sanatlar Lisesi'nin binasını da Sağlık Meslek Lisesi’ne dönüştürerek müstakil bir binaya kavuşturmuş olacağız. Burada bir yatırımla iki işi birden yapmış olacağız” dedi. 

UYGULAMA OTELİ KURULACAK
 

Bahçeşehir Yeşiltepe mevkiinde Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve uygulama oteli yapılacağını kaydeden Keskin “Diğer taraftan Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu’na 12 derslikli ilave yapacağız. Metek ve Koçyazı mevkiinde 24 derslikli bir ilkokul, 24 derslikli bir ortaokul yapacağız. Bahçeşehir bölgesinde Yeşiltepe denilen mevkii de Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve uygulama oteli yapacağız” diye konuştu. 

ÖĞRENCİLER İSTEDİ TELESKOPLAR GELİYOR
 

Keskin öğrencilerin talepleri doğrultusunda Düzce’ye 500 bin lira değerinde teleskop kazandıracaklarını belirterek “Düzce Merkez’de iki tane Bilim Sanat Merkezi ve 1 tam donanımlı teleskop yatırımını kazandırıyoruz. Teşkilat olarak Bilim, Sanat Merkezi’ne gittiğimizde oradaki yavrularımız bizden talep etmişti dolayısıyla oradaki okulumuza 500 bin lira değerinde teleskopu getirmiş olacağız” dedi. 

İLÇELERE YAPILACAK YATIRIMLAR
 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ilçelere yapılacak yatırımları da şöyle sıraladı: 
Akçakoca ilçemizde 20 derslikli Barbaros Anadolu lisesi’nin yeni binasını yapıyoruz. 24 derslikli Meslek Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin yeni binası yapıyoruz. Akçakoca ilçemize yine 1 anaokulunu kazandırıyoruz.

Akçakoca’da yine Öğretmen Evi’nin uygulama oteline devri ve yenilenmesi sözünü aldık. Ayrıca Akçakoca ilçemize 1 Bilim, Sanat Merkezi kazandırıyoruz. Buradaki çocuklarımız inşallah, Bilim ve Sanat alanında daha iyi bir imkana kavuşarak daha üst seviyelere geleceğine inanıyoruz.

Çilimli ilçemize bağlı Dikmeli Köyü’nde 8 derslikli ilkokul ve ortaokul barındıran bir binayı kazandırıyoruz. Çilimli ilçemizin özellikle giriş bölgesinde diğer 4 ilçeyi de kapsayacak bir özel eğitim kampüsü yapıyoruz. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımıza, burada anaokulundan başlayarak 1-2 ve 3. kademe özel eğitim uygulama okulu ile birlikte daha rahat bir eğitim olanağı sağlıyoruz. Ayrıyeten 1 anaokulunu da Çilimli’ye getirmiş olacağız.

Cumayeri ilçemize 2 tane anaokulu yapıyoruz. Gümüşova, Gölyaka ve Yığılca ilçelerimize de 1’er tane anaokulu kazandırıyoruz.

Kaynaşlı ilçemize 1 anaokulu ile Üçköprü ilk ve ortaokuluna 4 ek derslik yapıyoruz.

İl Genelinde 20 ilkokul/ortaokula 15+1 bilgisayar laboratuvarı açıyoruz. Tüm bu yatırımlar Düzce’mize hayırlı olsun. Kısa zamanda ödenekleri çıkacak, projelendirilmesinin ardından ihalesi yapılarak 200 milyon değerinde yatırımı hayata geçirmiş olacağız.

İnşallah, Düzce’mizi eğitim noktasında üst seviyelere taşıyarak, eğitim alan öğrencilerimizin başarıları ile hepimiz gururlanırız. Bu yatırımları hayata geçirmemizde bütün imkânlarını bizlere seferber eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanımız, Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir ve Düzce Milletvekilimiz Fahri Çakır’a tüm Düzceliler adına teşekkür ediyorum” dedi.


Editör: C. Karaca
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz