Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘En Yaşanabilir Köyler Düzce’de’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin merkeze bağlı 96 köy muhtarını Mutfak Sanatları Merkezinde misafir ederek istek ve taleplerini dinlediler. Başkan Özlü, köy şehir ayrımı yapmadan birlikte çalışacaklarını belirtti. Keskin ise en yaşanabilir köylerin Düzce’de olduğunu savundu. 

4.02.2022 - 17:04
Güncelleme 4.02.2022 - 18:21
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkeze bağlı köylerin hizmet noktası başta olmak üzere yaşadıkları sorunları dinlemek, çözüm noktasında yardımcı olmak için köy muhtarları ile biraraya geldi. 

Mutfak Sanatları Merkezinde Muhtarlık İşleri Müdürü Numan Şirin tarafından organize edilen toplantıya Başkan Özlü’nün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Tacettin Kaval, belediye birim müdürleri ve 96 köyün muhtarları yer aldı.

“BERABER ÇALIŞACAĞIZ”
 

Kahvaltının ardından konuşan Başkan Özlü, “Köy muhtarlarımız için yeni bir bina yapılıyor. Sayın Valimiz, İl Başkanımız ve İl Özel İdare Genel Sekreterimizin gayretleriyle. Bu binanın iç mekan tefrişini biz yapacağız. Yakında buranın açılışını yaparak sizlerle daha sık bir araya geleceğiz. Bugün bütün belediye birim müdürlerimiz buradalar. Köylerle daha çok Özel İdare ilgileniyor ama biz diyoruz ki; köydeki herkesin şehirle bir bağlantısı var. Aynı şekilde şehirde yaşayanların da köyle bir bağlantısı var. Yani köy ve şehir ayrımı yapmadan beraber çalışacağız” dedi.
 

‘EN YAŞANABİLİR KÖYLER DÜZCE’DE’
 

Toplantıda konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, en yaşana bilir köylerin Düzce’de olduğunu belirterek, “ Sayın Muhtarlarımız, Genel Sekreterimiz ve Sayın Başkanım saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. 2009 yılından buyana hep birlikte köylerimizi daha güzel bir hale getirmek için işte bu kadrolarla sizlerle hep beraber çalışıyoruz. Sizler bizim çalışma arkadaşımızsınız. Köylerimizin eksiklerini sizler takip ediyorsunuz.

Biz de siyasi olarak AK Parti iktidarından sizlerden aldığımız bu eksiklikleri çözmek için çalışma yapıyoruz. Köylerde yapılması gerekenleri bakanlıklarımızdan istiyoruz. Bu hizmeti gerçekleştirmek için daha çok paraya daha çok projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Hep birlikte çalışıyoruz 2019 yılından bu yana Allah’a hamdolsun.

Düzce’de 278 köyümüz var. İnanın Türkiye coğrafyasının Batı Karadeniz bölgesinin en yaşanılabilir kentinin en yaşana bilir köylerinde yaşıyoruz. Düzce küçük bir il fakat etkisi büyük. Sadece bir yılda içme suyu Projesine 22 trilyon getirebilen ender illerden biridir.  İşte bunu hep beraber yaptık ne kadar çok yatırım çekebilirsek Düzce’ye susuz köyümüz, yolsuz köyümüz kalmaz. Bunu hep birlikte yapacağız. 2024 yılında Düzce’mizde yolu ve suyu olmayan köyümüz kalmayacak” ifadelerinde bulundu. 

Program, muhtarların köylerine yönelik sorunlarını dile getirmelerinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Editör: C. Karaca
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz