Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

22. Yaş Günü Gurur Veriyor

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in Düzce’nin İl Oluşunun 22’nci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada  " Düzcemizin iki büyük depremin ardından 9 Aralık 1999 tarihinde il statüsüne kavuşmasının üzerinden 22 yıl geçti. Konuralp Bey’in Osmanlı topraklarına kattığı ilimizin 22’nci yaş gününü kutlamak gurur verici" dedi. 

22. Yaş Günü Gurur Veriyor
8.12.2021 - 18:47
Güncelleme 8.12.2021 - 19:44
Haber Merkezi

Açıklamasında Düzce'nin doğası, tarihi ve sanayisine dikkat çeken Keşir " Yeşili, mavisiyle bir doğa harikası Düzcemiz, ülkemizin en genç ilidir. Karadeniz Bölgesi’nin tek antik kenti Konuralp Antik Kenti’ne sahip olan ilimiz, şelaleleri, yaylaları, kanyonları, mağaraları ile bir turizm ve kültür kentidir. Genç üniversitesi ile öğrencilerin yurt sorunu yaşamadığı Düzcemiz, bir eğitim şehridir. Zengin demografik çeşitliliğinin mutfaklarından oluşan yöresel lezzetleriyle de aynı zamanda bir gastronomi kentidir. İl olarak büyük şehirlerin ortasında, ticari limanlara yakın mesafede bulunan Düzcemiz, lojistik anlamda en ideal noktada yer almaktadır.

Dünya devi otomotiv firmalarının sızdırmazlık ürünlerinin tamamı ilimizde imal edilmektedir. Bununla birlikte OSB’ler başta olmak üzere, ilimizde yapılan üretimle 140 ülkeye ihracat yapılmaktadır. Sanayiden ticarete, sağlıktan turizme gelişen ve büyüyen Düzcemizin potansiyeli her geçen gün artmaktadır" dedi. 

Depremlerden sonra yüzde 80’i yok olan ve il statüsüne yeni kavuşmuş Düzce'nin her ihtiyacına ve talebine cevap veren bir şehire dönüştürmek için çabaladıklarını ifade eden Keşir yapılan çalışmaları şöyle özetledi :  Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, AK Parti hükümetleri olarak, her alanda yatırımlarla desteklediğimiz ilimizi bir cazibe merkezine dönüştürmeyi hedefledik. Gençlik ve spor alanında; her daim gençlerimizi gözeterek, 18 spor, 13 öğrenci yurdu, gençlik merkezi, beş adet de cep gençlik merkezini ve köy semt sahalarını hizmete kazandırdık.

KÖYDES Projesi kapsamında, neredeyse tüm köy grup yollarını asfaltlayarak, otoban bağlantısı ve karayolları ile ulaştırma altyapısında da gözle görülür bir ilerleme kaydettik. En önem verdiğimiz alanların başında gelen sağlıkta ise kapasitesini artırdığımız 500 yataklı Düzce Atatürk Devlet Hastanemiz ve sayıları her geçen gün artan sağlık tesislerimizle özellikle son üç yılda ciddi adımlar attık.

Öyle ki, sadece son üç yılda Düzcemize, Bahçeşehir, Arapçiftliği bölgeleri başta olmak üzere 10’dan fazla açtığımız yeni Semt Polikliniği, Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında cihaz ile alet ve donanımlarının arttırılmasıyla ilgili yaklaşık 64 milyon liralık sağlık yatırımı yapıldı.

Yakın zamanda müjdesini verdiğimiz ve yakından takip ettiğimiz konulardan olan ödüllü Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin hastaneye dönüştürülmesi kararı da Bakanlığımızca onaylandı. 50 yatak kapasiteli Akçakoca Devlet Hastanemiz’in ise projesi tamamlandı. En yakın zamanda yapım sürecine başlayacağız.

Okul öncesi eğitimde Türkiye sıralamasında 58’ten 6’ncı sıraya yükselen Düzcemizi, yapımı tamamlanan ve devam eden yeni okullarımızla birlikte yeni projelerimizle eğitim sıralamasında da hızla yükseltmekteyiz. İlimiz, yakın zamanda hizmete kazandırılan Millet Bahçesi, Sıfır Atık Tesisi, Hayvan Barınağı ve Ulaşım Master Planı ile yenilenen araçlar gibi daha pek çok projeyle modern şehircilik örneği teşkil etmektedir. Kadınlarda girişimciliğin desteklenmesi ve kırsal kalkınmaya katkı sağlanması adına hayata geçirilen Düzce Kadın Emeği Merkezimiz ise diğer illere örnek olan bir proje niteliğindedir."

"Gençlerimizin, çocuklarımızın, hemşehrilerimizin mutlu ve huzurlu bir kent yaşantısı sürebilmeleri için alın teri dökmeye devam edeceğiz" diyen Keşir " Bu düşüncelerle, Düzcemizin il oluşunun 22’nci yıl dönümünü yürekten kutluyor, geçmişten bugüne ilimizin gelişiminde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Tüm enerjimiz, gücümüz ve gayretimizle evimiz, Düzcemiz için durmak yok, çalışmaya devam" sözleri ile açıklamasını sonlandırdı. 

 

 


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar