Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

30 BİN GENÇ PROTESTO ETTİ

Filistin'deki vahşetin durması için AK Parti Düzce Gençlik Kolları Cedidiye meydanında toplanarak İsrail’i protesto etti.

30 BİN GENÇ PROTESTO ETTİ
4.11.2023 - 14:26
Haber Merkezi

AK Parti Düzce Gençlik Kolları Filistin'deki vahşete destek verenlere tepki göstermek ve bu vahşeti durdurmalarına çağrıda bulunmak amacıyla, AK Gençler Cedidiye meydanında toplandı. 

İsrail’i protesto etmek için toplanan gençlere AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç’ta destek verdi. 

AK Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük yaptığı açıklamada “Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen göz yaşlarına seyirci kalamayız” dedi.

Soykırıma uğrayan Filistin halkına destek vermek ve soykırımı gerçekleştiren savaş suçlusu İsrail'e ve destekçilerine "dur" demek için eylem yaptıklarını belirten Oğuzhan Küçük “1948 yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekimden bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur.

Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır” ifadelerinde bulundu. 

 “Sözde hak savunucuları sus pus”
 “İsrail tüm çağrılara rağmen masum kanı dökmeye devam ediyor” diyen Küçük konuşmasına şöyle devam etti; “Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükunete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.” 

 “Dünyanın gözü önünde uluslararası hukuk tanınmıyor”
Gençlik Kolları Başkanı Küçük, hastanelerin halen daha bombalanmaya devam ettiğini belirterek “41 kilometre uzunluğu 10 kilometre genişliğinde bir alanda 2 milyonun insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netanyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır” dedi.

 30 bin genç protesto etti

#SayStop demeye devam edeceklerini söyleyen Küçük, “AK Gençlik olarak geçtiğimiz Cuma günü Starbucks markasının İsrail'e verdiği desteği göz önünde bulundurarak 30 bini aşkın gençle birlikte tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirdik. İşgalci İsrail’in masum kanına doymayan alçak saldırıları son buluncaya kadar bizler #SayStop demeye devam edeceğimizi bildirmiştik. Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır.

Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zulme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır. AK Gençlik olarak ‘Daha adil bir dünya’ diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağız" ifadelerini kullandı.

Açıklamadan sonra AK Gençlik üyeleri İsrail'in vahşetini protesto etti.

(Haber - Foto : Hakan Arslan)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar