Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE’DE SOKAĞIN NABZI “AK PARTİ” ATIYOR

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimine sayılı günler kaldı. Seçmen oy vereceği partide kararlı. Kendilerini Tayyipçi olarak tanıttanlar “Cumhurbaşkanlığı seçiminde de oylarımız Tayyip Erdoğan’a” dediler. 14 Mayıs seçimlerine gerim sayım devam ederken Damla Gazetesi olarak Düzce sokaklarının nabzını tuttuk.

8.05.2023 - 09:43
Güncelleme 8.05.2023 - 09:43
Özel Haber

Düzce’de 71 milletvekilinin yarışacağı 28. dönem seçimleri öncesinde seçmenin Cumhurbaşkanına karar verdiği görülürken, Milletvekili adaylarını tanımadıklarını söyleyenlerde var.  

Düzce halkı 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı’nda oy vereceği aday için tereddüt yaşamıyor.  Vatandaşların birçoğu adayları tanımadığını söylerken, adayları tanıyıp oy verecekler ise Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti diyor. Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti 2. Sıra Milletvekilli Adayı Ercan Öztürk’e  destek olacaklarını dile getiriyorlar.     

Düzce halkının nabzını yokladığımız anlarda CHP’ye destek verenler de oldu. CHP milletvekili adayı Talih Özcan’dan başkasını tanımadıklarına dikkat çektiler.    

5 gün sonra yapılacak yapılacak seçimler öncesinde sokağın nabzını tuttuk. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili adayları ile hangi partiye oy vereceklerini sorduk. İşte cevaplar:

Düzce milletvekili adaylarını şahsen tanımıyorum ama bir kişiye aşinayız. Sosyal Yardımlaşma’nın müdürü Ercan bey. Herkes memnun, kişiliği değerli. Görevini güzel bir şekilde yapar.

Seçimlerde önceliğim parti. Recep Tayyip Erdoğan tek, Allah onun canını aldığı zaman yerine bir vekil bıraksın, 2. bir adam düşünemiyorum bulamıyorum.

Hiçbir milletvekili adayını tanımıyoruz. Ayşe Keşir bir daha aday oldu niye olduysa. Kime ne yaptılar şimdiye kadar? Cehennem Partisi’ne şimdiye kadar oy vermedik, vermeyiz de zaten. Bizim oyumuz yine AK Parti’ye fakat bize bir şey sorulmuyor.

Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nden kimseyi tanımam. Ben AK Parti’yi destekliyorum. Allah başımızdan eksik etmesin, başka bu ülkeyi yönetecek biri yok. Ben çok günler gördüm. Eskiden her şeyi alamıyorduk, bulamıyorduk. Şimdi her şey var Türkiye’de.

Ben MHP’liyim, Ümit Yılmaz’ı destekliyorum. Cumhurbaşkanlığında ise Sinan Oğan’ı destekliyorum. Genellikle milliyetçi kesime oy veriyorum. 

Partilerle işim olmaz. Kişi olarak Ümit bey’i destekliyorum. Partiler hep yalancı, dolancı, başka bir şey değil.

Milletvekili adaylarını tanıyamıyoruz. Biz AK Parti’den yanayız 

Ya İYİ Parti ya da CHP’ye oy vereceğim.  

AK Parti’yi destekliyorum. Milletvekili adaylarını tanımıyorum, bir tek Cumhurbaşkanımızı tanırım ben. 

AK Parti’yi destekliyorum. Milletvekili adaylarının hiçbirini tanımam ben. Parti’ye göre oy vereceğim. 

Yeniden Refah Partisi’nden Nezir Merttürk var onu tanıyorum. AK Parti’de Ayşe Keşir’i tanıyorum. Bu ikisinden başka birini tanımıyorum. Milletvekili olarak Nezir Merttürk’ü destekleyeceğim. Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğim.

Milletvekili adaylarından sadece Ayşe Keşir’i tanıyorum. Ben zaten AK Parti’liyim. Diğer milletvekillerini duymadım bir Ayşe Keşir’i duydum oda eski milletvekili olduğu için. Diğer partilerin milletvekili adaylarını tanımıyorum karıştırmaya hiç gerek yok. Ben AK Parti’liyim AK Parti’ye vereceğim, Ayşe Keşir 1. sıradaysa Ayşe Keşir’e vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimindede Tayyip Erdoğan, Tayyip’ciyiz her zaman, sapına kadar Tayyip’ciyiz.

Milletvekili adayı olarak sadece Ayşe Keşir’i tanıyorum, diğer adayları tanımıyorum. Cumhurbaşkanlığında oyum Recep Tayyip Erdoğan’a.

Düzce milletvekili adaylarından Hakan Kuşçuoğlu’nu tanıyorum, birde Eczacı Ümit’i tanıyorum. Şuanda destekleyeceğimiz kişiyi düşünüyoruz daha, iyice cıvığı çıktı bu işin.

Cumhurbaşkanlığında desteklediğim adayı şimdi söyleyemem ayıp olur. Sinan Oğan’ı tercih ediyorum ama, araştıracağız hangisi iyiyse ona oy vereceğiz Allah nasip ederse.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar