Düzcespor tesisine Şahabettin Bayev adı verilsin

Düzce Damla Gazetesi ısrarla öneride bulunuyor. Defalarca gündeme getirdiğimiz ancak yetkililerden ses çıkmayan “Düzcespor  tesislerine Şahabettin Bayev adı “ verilsin  önerimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.

FARUK ÖZLÜ BU İŞİ YAPAR

Kısa bir süre önce Fenerbahçe Eski Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım için “Onun adını bir caddeye vereceğiz” sözünün arkasında duran ve Aziz Yıldırım adını Düzcespor  tesislerine  giden caddeyle veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün  Düzcespor tarihinin gelmiş geçmiş en büyük spor adamının adının Düzcespor tesislerine  verilmesine önerimize sıcak bakacağını tahmin ediyoruz. Hocaların hocasının adı Düzcespor tesislerine yakışacak. Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan tesise Şahabetten Bayev ismini yine Düzce Belediyesi vermeli.

ŞAHABETTİN BAYEV KİMDİR ?

1928 İstanbul doğumlu Şahabettin Bayev futbolcu olarak Beykozspor, Vefaspor ve Düzcespor’da  forma giydi. Sakatlığı nedeniyle genç yaşta futbolu bırakmak  zorunda kaldı. Şahabettin Bayev Düzcespor’un kurulduğu tarihten ( 1967)itibaren farklı dönemlerde Düzcespor’u çalıştırdığı. Düzcespor’un şampiyon olarak üçüncü profesyonel lige çıktığı 1967-1968 futbol sezonu başta olmak üzere Düzcespor’un tüm şampiyonluklarında teknik adam yada yönetici olarak katkı sağladı. 1979-1980 futbol sezonunda Fenerbahçe’de önce Şükrü Ersoy ve ardından Ziya Şengül’ün yardımcısı olarak görev aldı. Şahabettin Bayev teknik adam olarak Düzce Doğsanspor’u amatör ligden üçüncü profesyonel liğe, üçüncü ligden ikinci profesyonel lige çıkardı. Bir sezon Bandırmasspor’u da çalıştıran Şahabettin Bayev Düzce’de hocaların hocası olarak biliniyor. Efsane teknik adam Düzcespor’da yönetici olarak ta görev aldı. 2007 yılında  vefat eden Şahabettin Bayev için her yıl kabri başında anma töreni düzenleniyor.

DİĞER ANTRENÖRLER İÇİN ÖNERİMİZ VAR

Şahabettin Bayev adının Düzcespor tesislerine verilmesinin ardından Düzcespor tarihinin en önemli teknik adamları Şükrü Çaboğlu, Şamil Demirtaş, Abdullah Özenir isimleri de Düzcespor tesislerinde belirli bölümlere verilmeli. Örneğin Şükrü Çaboğlu antrenman sahası, Abdullah Özenir spor salonu, Şamil Demirtaş toplantı odası gibi. Düzcespor  tarihine adını altın harflerle yazdıran Düzce’li teknik adamlar Düzce’deki antrenörlerin neredeyse tamamının hocası konumunda. Düzcespor tesine Şahabettin Bayev adı verildikten sonra bu konuda gündeme gelmeli.

SON SÖZ

Düzcespor tesislerine Şahabettn Byev adının verilmesine karşı çıkacak tek bir isim olmadığına inanıyoruz. Düzce Belediye başkanı kendi insiyatifini kullanarak bu tesise onun adını verebilir. Bunun için meclisin karar almasına gerek yok. Düzcespor yönetimi bu kararın yanında olacaktır. Şimdi bütün gözler Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Filede Düzce’de ilk kez

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  366.208

  VAKA

  317.519

  İYİLEŞME

  9.950

  ÖLÜM

  48.689

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  43.907.193

  VAKA

  29.731.128

  İYİLEŞME

  1.166.240

  ÖLÜM

  14.176.065

  AKTİF VAKA

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Düzcedamla.com'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Düzcedamla.com'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Bu Sitenin Alt Yapısı Reklambilisim.com Tarafından Yapılmıştır.