Düzcespor maçına taraftar yok

Düzcespor maçına yine seyirci yok. Türkiye Futbol Federasyonu bu haftadan itibaren locaların taraftarlara açılacağı açıklaması yapmıştı. Düzce 18 Temmuz stadında loca olmadığı için Düzcespor Siirt İl Özel İdarespor maçında yine taraftar desteğinden yoksun olacak.

TRİBÜNLERDE TARAFTAR YOK

Aldığı her karar tartışma konusu olan Türkiye Futbol Federasyonunun kapalı mekan olan localara seyirci  alıp, açık mekan olan tribünlere seyirci almaması yine kafaları karıştırdı. Localar kapalı olduğu için buralarda mikrop bulaşma riski daha yüksek. Federasyonun  tribünlere  belirli sayıda taraftar almaması tepki topluyor. Localar sadece yeni  yapılan statlarda bulunuyor.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, ilgili kurum ve kurullarla görüşerek yaptığı değerlendirme sonucunda TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, lig ve kupa müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına karar vermiştir.

Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. ve 3. Lig ile Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarını kapsayan uygulama, 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Uygulamanın detayları ayrıca ilan edilecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu

İŞTE GENELGE

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, ilgili kurum ve kurullarla görüşerek yaptığı değerlendirme sonucunda TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. ve 3. Lig ile Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarında 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren, locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına 10.10.2020 tarih ve 54 sayılı toplantısında karar vermiştir. Buna göre; Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat’ın 3. maddesinin 1. fıkrası gereği ; Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. Lig, Misli.com 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarında:

  • Locaların açık ve kapalı alanlarının tamamında güvenli mesafeye özen gösterilmesi,
  • 2- Localara girecek kişilerin ateş ölçümünün yapılarak, ateşi 37.8 ve üzerinde olanların stadyuma alınmaması,
  • 3- Localara girecek kişilerin tamamının maske kullanması,
  • 4- Localara yeteri kadar el antiseptiği konularak, el hijyenine yönelik tedbirlerin alınması,
  • 5- Misafir takım taraftarlarının localara alınmaması, koşulu ile, loca kapasitesinin yarısı kadar localara seyirci alınabilecektir
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Düzcespor’a karşı oynayacak

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
355.528

VAKA

310.027

İYİLEŞME

9.584

ÖLÜM

45.501

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
41.552.371

VAKA

28.241.818

İYİLEŞME

1.135.229

ÖLÜM

13.310.553

AKTİF VAKA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Düzcedamla.com'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Düzcedamla.com'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Bu Sitenin Alt Yapısı Reklambilisim.com Tarafından Yapılmıştır.