Huzur hakkı Düzcespor’a verilsin önerisi

Haber: Enes Bektaş

Belediye Meclis Ekşim ayı oturumunda MHP meclis üyeleri yazılı önerge vererek, meclis huzur haklarının Düzcespor’a verilmesini istediler. Talebin okunmasının ardından gündeme alınmasıyla ilgili ilk oylamaya sadece İYİ Parti Grubu destek verdi. CHP ve AK Parti’den bazı üyelerin olumsuz vermesi üzerine talep uzun süre tartışmalara neden oldu.

Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ilk oturumunda gündem maddelerine geçilmeden önce MHP grubu adına Ayhan Cicü söz alarak meclisteki oturumlar sonunda meclis üyelerinin aldığı huzur hakkını MHP grubu olarak geçtiğimiz günlerde istifasını sunan başkan Gökhan Kapoğlu’na ve Düzcespor’a destek amacıyla kulübe verilmesi kararını aldıklarını belirtti.Ancak dönem başında meclis kararıyla huzur haklarını belediyenin borçlarından dolayı belediyeye bırakma kararı alan meclis üyeleri, bu kararın gündeme alınması için oylama yapması gerektiğini de dile getiren Ayhan Cicü önergenin gündeme alınmasını istedi. MHP grubunun verdiği önergeyi oylamaya geçildiğinde ise sadece İyi Parti grubu olumlu oy verdi. CHP grubu tamamen red verirken, AK Parti grubunda ise bazı üyeler red oyu verdi. Bunun üzerine de tartışmalar yaşandı. Yaşanan tartışmaların ardından MHP’li üye Hakan Çetin araya girerek huzur hakkını istediğini ve bunun için oylama yapılması talebinde bulundu. Çetin’in talebi üzerine yeniden yapılan oylama sonucunda MHP grubunun önergesi kabul edilerek görüşülmek üzere plan bütçe komisyonuna havale edildi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Damla yazarları dikkat çekti: Şirketleşme Düzcespor’un sonu olur

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
355.528

VAKA

310.027

İYİLEŞME

9.584

ÖLÜM

45.501

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
41.552.371

VAKA

28.241.818

İYİLEŞME

1.135.229

ÖLÜM

13.310.553

AKTİF VAKA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Düzcedamla.com'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Düzcedamla.com'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Bu Sitenin Alt Yapısı Reklambilisim.com Tarafından Yapılmıştır.