h Dolar %
h Euro %
h Tam Altın 7.580,27 %1,13%
h BIST100 1.345,15 %1.10
a Öğle Vakti 12:59
Düzce 18°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a

Yeni dönemin komisyon üyeleri belli oldu

ad826x90
ad826x90

Mecliste ilk olarak İl Encümen üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Ak  Parti gurup başkanı tarafından önerilen isimler Cahit Aydın, Kazım Sağlam ve Hüseyin Yılgın yapılan gizli oylama açık sayım  sonucunda bu isimler İl Encümen üyeliğine seçildi.

Ardından zorunlu kurulması gereken İhtisas komisyonları seçimine geçildi. Mecliste gurubu  Ak Parti ve MHP  başkanları tarafından komisyonlara  seçilecek isimlerin teklif edilmesiyle birlikte seçilen isimler şöyle belirlendi:
-Plan Bütçe Komisyon: Necmi Kap, Fatih Turan, Nazmi Tok, Şaban Arslan, Çiğdem Günal, Ömer Kembil ve Ömer Yıldız .
-İmar ve Bayındırlık Komisyon :Cahit Aydın, Kazım Sağlam, Hüseyin Yılgın, Mümtaz Faik Genç, Mustafa Şen, Öner Şen, Çetin Sarıahmet .
-Eğitim Kültür Komisyonu: Ayfer Yılmaz, Hasan Ergin, Saffet Şen, Selahattin Esen ve Sema Çelebi .
Çevre ve Sağlık Komisyonuna: Mümtaz Faik Genç, Mustafa Şen, Öner Şen, Şinasi Akbulut ve Sema Çelebi .
Araştırma ve Geliştirme Komisyonu: Necmi Kap, Şinasi Akbulut, Saffet Şen, Selahattin Esen, Çetin Sarıahmet .
Köye Yönelik Hizmetler Komisyonu: Necmi Kap, Fatih Turan, Nazmi Tok, Şaban Arslan, Sema Çelebi.
Jeotermal İçme Suları ve Su Ürünleri Komisyonu: Ömer Kembil, Nazmi Tok, Şaban Arslan, Çiğdem Günal, Ömer Yıldız.
Yol Ağı Tespit Komisyonu: Fatih Turan, Ayfer Yılmaz, Hasan Ergin.
Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu: Şinasi Akbulut, Saffet Şen, Selahattin Esen.
Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu: Çiğdem Günal, Ömer Kembil, Ayfer Yılmaz, Hasan Ergin, Ömer Yıldız .

İhtisas komisyonlarının belirlenmesinin ardından bir sonraki birleşim 6 Nisan 2016 Çarşamba günü saat: 10.00 olarak yapılması kararı alındı.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bir Japon mühendisin gözünden depremin geleceği

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.