Zeliha Su öğrencilerle kahvaltı yaptı

Düzce Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından özel eğitim gören öğrenciler ve velileri için kahvaltı etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan Merkez Müdürü Dilek Kar, maddi desteğin yanında manevi desteğe de ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

14 Ocak 2014 15:15
Rehberlik Araştırma Merkezinde düzenlenen kahvaltı etkinliğine Vali Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su, Düzce’de eğitim veren özel eğitim merkezlerinin temsilcileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Zeliha Su’ya bir öğrenci tarafından çiçek takdim edilirken, Su öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etti.

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Dilek Kar, özel eğitim gören tüm ailelerle hep birlikte olmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini söyleyerek, maddi destekten çok manevi destek beklediklerini vurguladı.

Kar, “Hep birlikte olalım diyerek bu etkinliği düzenledik. Özel eğitim gören tüm çocukların aileleri ile bir arada olmak istiyoruz. Bazen kendimizi yalnız hissettiğimiz oluyor. Düzce’de ağır ve orta düzeyde öğrenciler için eğitim merkezlerimiz var, 32 özel eğitim sınıfımız var. Otistik çocuklar okulumuz var belki de Batı Karadeniz’deki tek okul. Özel eğitim okullarımızın hepsini çok önemsiyoruz. Maddi desteğin yanında tamamıyla manevi desteğe de ihtiyacımız var” dedi.

Konuşmasının ardından Kar, otistik çocuğu olan bir annenin şiirini konuklara okurken, duygulu anlar yaşandı, bazı velilerin gözlerinin dolduğu görüldü.

Etkinlikte konuşan Zeliha Su, her sağlam bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmamak gerektiğini vurgularken, engellilerin yanında olmak gerektiğini belirterek “Burada amacımız kahvaltı değil, engelli anneleri ile bir arada olmak. Hepimiz bir engelli adayıyız bunu unutmamalıyız. Ne kadar onların yanında olursak yarın bizim de başımıza geldiğimizde onlar da bizim yanımızda olacaktır. Onlar çok özel çocuklar. Onları topluma kazandırmalıyız, annelerin ve çocukların sanki bir suç işlemişler gibi evlerine kapanmalarına engel olmalıyız” diye konuştu.
 
Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: