Konuralp’e talip oldu

Konuralp’in AK Partili Belediye Başkan Aday Adayı Talip Çabukoğlu, basın mensupları ile bir araya gelerek yapacağı çalışmalardan bazı örnekler verdi.

11 Kasım 2013 17:55
Çabukoğlu, “Konuralp çeşitli imparatorluklara, medeniyetlere ev sahipliği yapmış merkez bir şehrimiz. Konuralp sosyal hizmetler adına şu ana kadar hep geri planda kalmış, eksiklikleri olan bir beldemiz. Biz bu beldede ilçe olma yolunda tüm eksikliklerini yerine getirip, ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerlemek istiyoruz” dedi.
 
Konuralp  AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Talip Çabukoğlu, “Zamanında Üskübüspor vardı. Şu anda yok. Spor adına yapılan hiçbir şey yok. Bizim önceliğimiz kesinlikle Konuralp Üskübüspor adı altında sosyal tesisler oluşturmak. Üskübüspor’u gerek amatör lige, gerek play-off’a taşıyıp gençlerimizi spora empoze etmeye çalışacağız. Bunu başaracağız. Şu anki belediye binası önünde Cuma günleri bir pazar kuruluyor. Bu pazar orda karışıklıklara neden oluyor. Konuralp’in tarihine, kültürüne uyum sağlayabilecek bir yapıyla bir belediye pazarı kurulmasını ve esnafımızı da bu binada toplamak istiyoruz. Konuralp’te henüz misafir geldiğinde ağırlanabilecek otel tarzında bir bina yok. Bunu oluşturmayı düşünüyoruz. Bunlar da ilçe yolunda ilerlemenin adımları olacaktır. Ayrıca Konuralp’te birliği, beraberliği ve insanların birbiri ile kaynaşmasını sağlayacağız. Düşüncemiz sportif faaliyetleri yerine getirirken, Konuralp’i geliştirmek ve bir araya toparlayabilmek. Düşüncemiz gençlerimizin zamanlarını sosyal aktiviteler yaparak geçirebilecekleri alanlar oluşturmak. Ayrıca Konuralplilerin gençlerin ve yaşlılarımızın boş zamanlarını geçirebileceği bir yer yok. Gençlerimizin ve yetişkinlerimizin boş zamanlarını geçirebilecekleri, bilgi dağarcıklarını geliştirebilecekleri kütüphane oluşumuna önem vereceğiz. Bu söylediklerimiz bizim Konuralp’i ilçe yolunda ilerletmenin en büyük adımları olacak” dedi.


 
Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: