Düzce Belediyespor grubunda 4 takım

Güncel / Gündem / Spor

Düzce Belediyespor grubunda 4 takım

Federasyon açıklama yaptı

Düzce Belediyespor grubunda 4 takımDüzce Belediyespor grubunda ilk 4 sırayı alan 4 takım yeni sezonda Efeler ligine alındı. Türkiye Voleybol Federasyonu 2019-2020 sezonu ile ilgili son kararını verdi.

DÜZCE BELEDİYESPOR 8. BİTİRMİŞTİ

Temsilcimiz Düzce Belediyespor  2019-2020 sezonunda mücadele ettiği erkekler 1. Voleybol ligi A grubunu 28 puanla 8. Sırada bitirmişti.

İŞTE AÇIKLAMA

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) olarak tüm dünyayı etkisi altına alan küresel koronavirüs salgını sürecinde “önce sağlık” anlayışı ile hareket ettik. Ülke olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu felakete karşı dünyaya örnek bir mücadele sergiledik.

Bu süreçte, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile toplantılar yaptık, AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi kulüplerimizin fikirlerini aldık. Devletimizin tüm kurumları ile istişare içinde süreci değerlendirdik.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ile görüşmeler yaptık. CEV ve FIVB de 2020 yılı yaz dönemindeki tüm organizasyonlarını iptal etti.

Tüm bu görüşmeler ve mevcut bilimsel veriler, bugün gerçekleştirdiğimiz TVF Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirilmiştir. 19 Mart 2020 tarihinde ertelendiği bildirilen liglerle ilgili Yönetim Kurulunca alınan kararlar şöyledir.

·         2019/2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi normal sezon sıralamasına göre tescil edilmiştir.

·         2019/2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde bu sezona mahsus olmak üzere ligden düşme kaldırılmıştır.

·         2019/2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde şampiyon takım ilan edilmeyecektir.

·         Avrupa Kupaları’na katılım,  liglerimizde normal etap karşılaşmaları sonucunda oluşan puan durumuna göre gerçekleşecektir.

·         2019/2020 Voleybol Sezonu TVF Kadınlar 1. Ligi ve TVF Erkekler 1. Ligi yarı final etabı müsabakaları sonucunda final etabına yükselmeye hak kazanan 4’er takım, 2020-2021 Voleybol Sezonu’ nda AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele edecektir.

·         2020-2021 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi, 16’şar takımla oynanacaktır. Bu 16 takım içinden lige katılmayan takım olması halinde alt liglerden yeni takım üst lige alınmayacaktır.

·         2020/2021 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin statüsü daha sonra federasyonumuzca açıklanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Voleybol Federasyonu

İŞTE PLAY OFF GRUBUNDAN EFELER LİĞİNE YÜKSELE TAKIMLAR

Temsilcimizin grubunda TFL Altekma, Kocaali Büyükşehir Belediye kağıtspor, Milas Belediyespor ve Afyon Belediyesi Yüntaş takımları  yeni sezonda efeler liginde mücadele edecek. B grubunda Solhanspor, Niksar  Belediyespor,Haliliye Belediyespor ve Cizre Belediyespor  takımları da  efeler ligine yükselen ekipler oldular.

İŞTE KÜME DÜŞEN TAKIMLAR

Normal sezonda grupta son 2 sırayı alan Tofaş ve İnegöl Belediyespor takımları küme düştü. Kümedüşme kaldırıldığı  için bu 2 takım gelecek sezonda aynı ligde mücadeedecek.

İŞTE RAKİPLERİMİZ

Düzce Belediyespor 2019-2020 sezonunda erkekler 1. Voleybol ligi  A grubunda  Afyon Karahisar temsilcisi  Afyon Belediyesi Yüntaş,Antalya temsilcisi Alanya Belediyespor, Balıkesir temsilcisi Bigadiç Belediyespor,  Bursa temsilcisi İnegöl Belediyespor, İstanbul temsilcisi İstanbul Büyükşehir Belediyespor, İzmir temsilcisi Saind Joseph, İzmir temsilcisi TFL Altekma, Kocaili temsilcisi  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Manisa temsilcisi Juopark Kula Belediyespor, Muğla temsilcisi Milas Belediyespor ile puan mücadelesi yaptı

TEKNİK KADRO

2019-2020 sezonunda  1881 Düzce Belediyespor voleybol takımını Hamit Sakal, Levent  Görün ikilisi  çalıştırdı.

LİG MAÇLARI

İstanbul Büyükşehir Belediye-Düzce Belediyespor:3-2

Düzce Belediyespor-Sakarya Yüntaş:3-2

Bigadiç Belediyespor-Düzce Belediyespor: 3-2

Düzce Belediye-Milas Belediyespor:3-2

Düzce Belediyespor-TOFAŞ:3-0

İneggöl Belediyespor-Düzce Belediyespor: 0-3

Düzce Belediye-Kocaeli B.Belediye kağıtspor: 1-3

TFL Altekma-Düzce Belediyespor:3-1

Düzce Belediyespor-Saint Joseph :3-2

Jeopark Kula Belediye-Düzce Belediyespor:3-0

Düzce Belediyespor-Alanya Belediyespor: 3-0

Düzce Belediye-İstanbul Büyükşehir Belediye:3-1

Afyon Belediye Yüntaş-Düzce Belediyespor:3-0

Düzce Belediyespor-Bigadiç Belediyespor:2-3

Milas Belediye-Düzce Belediye:3-0

TOFAŞ-Düzce Belediyespor:2-3

Düzce Belediyespor-İnegölspor:3-0

Kocaeli B.Belediye-Düzce Belediyespor: 3-0

Düzce Belediye-TFL Altekma:2-3

Saint Joseph-Düzce Belediyespor: 3-1

Düzce Belediyespor-Jeopark Kula Belediyespor: 2-3

Alanya Belediyespor-Düzce Belediyespor  :3-0 (Hükmen)

STATÜDEN ÖNEMLİ NOTLAR

. I.ETAP: Voleybol Federasyonu tarafından Kadınlarda A ve B Grupları 12 Takımlı, Erkeklerde A ve B Grupları 12 Takımlı olarak ayrılan her grup, müsabakalarını kendi arasında deplasmanlı İki devreli lig usulüne göre oynar. Deplasmanlı İki Devreli Lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonucunda A ve B grubunda 1., 2. 3. ve 4. (Birinci, İkinci, Üçüncü ve Dördüncü) sırayı elde eden toplam 8 takım, Yarı Finallere katılmaya hak kazanır. I.Etap müsabakaları sonunda aldıkları puana göre yapılan sıralamada Erkeklerde ve Kadınlarda A ve B Gruplarında son iki sırayı alan takımlar (11 ve 12.’ci sırayı alan takımlar) 2. Lige düşer.

YARI FİNAL: Federasyonca iki gruba ayrılan takımlar, Federasyonca belirlenen bir ilde Tek Devreli Lig usulüne göre turnuva maçları oynarlar. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Final Grubuna katılmaya hak kazanırlar.

MÜDÜR BU RESİM

 
Bu haber 14.5.2020 00:56:26 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Düzcespor'un durumu belli değil

 • Düzce Belediyespor tarih oldu.

 • Düzce'de ayak tenisi

 • Düzce Belediyespor yönetimini suçladı

 • Ertuğrul Sağlam memleketi Akçakoca’da

 • Yavru ayılara bebek gibi bakılıyor

 • “Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı”

 • OSB’deki alt yapı çalışmalarını inceledi

 • Okullar yeni döneme yetiştirilecek

 • Yönetim planı hazırlanıyor

 • 2 kilometre yol asfaltlanacak

 • Çelebi 'Açlık sınır 2 bin 485 lira'

 • Maden sahaları denetlendi

 • Kore'de ilk turu kayıpsız geçti

 • Mini tenis turnuvası yapıldı

 • Atay Düzcelileri dinleyecek

 • Kamyonculara doğal afet bilgilendirmesi

 • Kilit parke taşını Başkan döşedi

Benzer Haberler