T.C. Düzce İcra Dairesi

Resmi İlanlar

T.C. Düzce İcra Dairesi

Taşınmazın Açık Arttırma İlanı
2018/3002 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili, Merkez ilçesi, Yahyalar Mah. 1695 ada 5 parsel 1/96 Arsa Paylı C Blok 3.kat 8.119,64 yüzölçümlü 5 adet 4 katlı ve 1 adet 5 katlı betoonarme nitelikli ana taşınmazın 14 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz satışa çıkacak olup bilir kişi raporuna göre taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede. Düzce İl Merkezinin kuzeydoğusunda ve Kuş uçuşu Yaklaşık 2.3 kilometre. Zahid Kevseri Bulvarı'na 700 metre mesafede yer almaktadır. Bina yaklaşık 5-6 yaşında olup yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın yer aldığı parselde 6 adet binadan oluşan ve etrafı bahçe duvarı üzeri tel çit ile çevrilmiş olan site mevcuttur. Site girişinde güvenlik noktası mevcuttur. Site içinde açık otopark alanları, çocuk oyun parkı ve yeşil alanlar mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bina, zemin + 3 kattan oluşmakta olup, bu katlarında 4 adet mesken olmak üzere toplamda 16 adet Mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Değerleme konusu gayrimenkul net 112 m2; 3 oda-salon-mutfak-antre- banyo-ebeveyn-banyo-wc- 2 balkon mahallelerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 3 katında (son kat), yan-arka tarafa cepheli konumda yer alan meskendir. Kombi ile Isıtılan bir Mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler antre-mutfak-salon ve odalarda laminant parke diğer mahallelerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar wc-banyo ve ebeveyn banyo da Seramik diğer mahallelerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar wc, banyo ve ebeveyn banyoda alüminyum asma tavan; diğer mahallelerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları MDF kapaklı olup, tezgahı mermerittir. Banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo; ebeveyn banyo da tekneli duşakabin, klozet ve lavabo; WC’de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler ahşap renkli PVC; iç kapılar Amerikan panel kapıdır. 14 nolu bağ. bölüm 112 m2 kullanım alanına sahip olup değeri 170.000 Tl’dir.

Adresi : Yahyalar Mah. 2407 Sk. Alibey Sitesi C Blok. No: 1/C/14 Merkez/ Düzce

Yüzölçümü : 8.119,64 m2            Arsa Payı: 1/96      Kıymeti: 170.000,00 TL

İmar Durumu : Taks:0,40/ Kaks: 1.60 olan imar parseli olduğu anlaşılmış olup imar durumunu gösterir fotoğraf da aşağıda verilmiştir.

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muhaf

Kaydındaki Şerhler : 15/01/2016 Tarih ve 1087 yev. Nolu Yönetim Planı şerhi 20/12/2017 tarih ve 26061 Kİ den KM ne çevrilmiştir. 15/01/2016 tarih ve 1087 yev. Nolu Yönetim Planı Şerhi. 20/12/2017 tarih ve 26061 Kİ den KM ne çevrilmiştir.

1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 10:40-10:45 arası

2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 10:40-10:45 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu – Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Merkez/DÜZCE

Satış Şartları:

1- İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellalık Harcı taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. ( Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır gümrük resmi ve akar vergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5- Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3002 TLMT. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 

(İ.İ.K. m 126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. 

* Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 
Bu haber 17.3.2020 12:25:37 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 78 yaşındaki adamın ilk işi berbere gitmek oldu

 • Kaçak yollarla Düzce’ye girmeye çalışanlar yakalandı

 • Arazi kavgası kanlı bitti: 1 ölü

 • Bolu'da Kaçak ekmek üretip satan Irak uyruklu şahıslara ceza

 • Kırgızistan’dan Bolu’ya getirilen 146 kişi yurda yerleştirildi

 • İspanya’dan Türkiye’ye uzanan dolandırıcılık hikayesi

 • Yapılan çalışmaları Kaymakam denetledi

 • Musababa köyünde ki asfaltlama çalışmaları sürüyor

 • Evde kal hareketsiz kalma etkinliği devam ediyor

 • Çelik 'Engelli bireylerin sorunlarının çözümü için çalışmalar yapılmalı'

 • 7 İL İÇİN 'EN YÜKSEK SICAKLIK' UYARISI

 • Ahmet Veli 'Online tahsilat sistemleri ile teması en aza indirin'

 • Düzce’nin ve bölgenin sorunlarını anlattı

 • Düzce’de Gençlik Haftası başladı

 • Fındık Bahçesini Uyuşturucu Bahçesine Çevirmiş

 • Marketlere dadanan baba ve oğlu yakalandı

 • Düzce Belediyesi denetimlere devam ediyor

 • Son durum hakkında bilgi aldı

Benzer Haberler