Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

İlan
2019/22 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Düzce İl, Gümüşova İlçe, Dededüzü Köyü, Süleyman Hoca Mah. Mevkii, 108 Ada, 3 Parsel

Yüzölçümü : 3.611,78 m2

Arsa Payı : Yok

İmar Durumu : Köy yerleşik alanı sınırlarının kısmen içindedir, yola cephesi yoktur, müstakilen herhangi bir yapılaşmaya gidilememektedir.

Kıymeti : 58.438,60 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : DÜZCE 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri/Adresi :  Düzce İl, Gümüşova İlçe, Dededüzü Köyü, Süleyman Hoca Mah. Mevkii, 109 Ada, 26 Parsel

Yüzölçümü : 7.853,24 m2

Arsa Payı : Yok

İmar Durumu : Köy yerleşik alanı sınırlarının kısmen içindedir, yola cephesi yoktur, müstakilen herhangi bir yapılaşmaya gidilememektedir.

Kıymeti : 108.012,35 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : DÜZCE 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/12/2019
Bu haber 16.01.2020 17:51:15 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Düzcespor 2 maçta 1 puan

 • Potada yine mağlubiyet

 • 4 bin 357 öğrenciye TYT denemesi

 • Ara sokaklar otoparka döndü

 • Jandarma ceza kesti

 • Nikah dairelerinde 14 Şubat yoğunluğu

 • Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

 • Bir ilke imza attılar

 • Bizim kızlar yenildi

 • Silah kaçakçılarına operasyon

 • Metamfetamin satacaklardı

 • En genç ambulans filolarından biri

 • Sıcak yuvaya kavuşacaklar

 • Cumhurbaşkanlığı inceliyor

 • Müracaat süresi uzatıldı

 • MEHMET ARSLAN - ARAPÇİFTLİĞİ MAH.

 • 51 kadro için talepte bulunuldu

 • AHMET YÜKSEL - KAZUKOĞLU MAH.

Benzer Haberler