TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2019/9238 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANIT.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

2019/9238 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Düzce ili Merkez ilçe, Esentepe Mahallesi, 219 ada 1 parsel sayılı, 12.238,80 m2 yüzölçümlü, 1/64 arsa paylı, sekiz adet betonarme apartman ve arsası olan ana taşınmazdaki FI-1 Blok bodrum kat 2 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Kalıcı Konutlar EsentepeMahallesi 11.Bölge 219 ada 1 nolu parsel içerisindekalanbir bloktur.FI-1 Blok 9.Bulvarile 7.Bulvarın kesişmiş olduğu köşede bulunmaktadır. 2 nolu bağımsız bölüm bu bloğun bodrum katında Bina girişine göre bodrum katta ve arka solcephede yer almaktadır. Taşınmaz hali hazırda mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz Şehir Merkezineyaklaşık 7.50 km mesafededir.Çevresinde kendisi gibi Afetzede Yerleşim Birimleri içerisindeki konut amaçlıkullanılmakta olan evler ve işyerleri bulunmaktadır.Bölgenin alt yapısı tamamlanmış olup ulaşım imkanı kolaydır. Tespit konusu 2 nolu bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmakta olup içerisine girilememiş inceleme ve değerlendirmelerimiz taşınmaza ait proje ve gözlemlere göre yapılacaktır. 2 nolu BB; bir salon, üç oda, bir mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır.Pencereler pvc,dış kapı çelik kapıolarak takılmıştır. Pencere ve balkonda ferforje takılmış vaziyettedir.Bina ısıtma sistemi kaloriferli olup doğalgaz sistemi bağlanmış vaziyettedir. Binanın içersinde elektrik ve suyu mevcuttur. Binanın kullanımalanı 100.00 m² dir. Bu bağımsız bölümün 1 /64arsa payına isabet eden arsa miktarı ise191.23 m² dir.Parsel üzerinde yer alan ve mesken olarak kullanılmakta olan bina Bodrum+Zemin+2 normal kattan oluşmakta ve 100.00 m² kullanım alanına sahiptir.İmar yönünden konut alanına tahsisli bulunması,Belediyenin tüm hizmetlerinden ( Alt yapı, üst yapı olarak ) yararlanıyor olması dikkate alındığında,serbest piyasa ve emsal alım satım bedelleri incelendiğinde m² birim değeri yaklaşık 800,00 TL, olacağı kanaatine varılmıştır.

Adresi : Esentepe Mah. 87.Sok. FI-1 Apt. No:3/2 Merkez/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 12.238,80 m2 olup. 2 nolu bağımsız bölüm 100,00 m2'dir.-

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planındakat konut alanıolarak             planlanmış,3 kat,E:1.00 olarak yapılaşma hükümleri belirlenmiştir. 

Kıymeti : 80.000,00 TLArsa Payı : 1/64

KDV Oranı : %1                                 Kaydındaki Şerhler :Yönetim planı:16/10/2003 

1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9238 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/12/2019
Bu haber 20.1.2020 10:00:20 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • KİT/STRİP KARŞILIĞI GLUKOMETRE CİHAZ EDİNME İŞİ

 • Sigortacılar yeni genelgeyi görüştü

 • Dünya şampiyonasına hazırlanıyor

 • 1002 kazada 53 ölü

 • Müdürlerinden miniklere özel maske

 • Bahçeleri su bastı

 • Uygun fiyata kaliteli beton üretiyor

 • Bir stat daha tarih oldu

 • Vee Bir Zamanlar (Cumayerispor 3. lige ramak kala)

 • Süper amatörde son durum

 • Süper lige hasret kalanlar

 • Düzcespor alt yapısında işlem tamam

 • Kooperatiflere 120 bin lira ödenecek

 • Sosyal tesisler hizmete açıldı

 • 14 masal ile evlere konuk oldular

 • “Diyalog ve müzakereden yanayız”

 • Düzce’de 680 cami bulunuyor

 • Toplu taşıma araçları için önemli karar

Benzer Haberler