T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 2019/500 TLMT.

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİSatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 Düzce İl, Gümüşova İlçe, 4430 Parsel, Delice Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Düzce İli, Gümüşova İlçesi, Merkez Mahallesi, Delice mevkii, 4430 parsel 833,78 m2 yüzölçümlü,38/833 arsa paylı, 5 katlı betanorme apartman ve arsası olan ana taşınmazdaki 2.kat 8 nolu mesken niletiğindeki taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine yakın mesafede, Düzce İl Merkezinin batısında ve kuş uçuşu yaklaşık 17,5km mesafede, İstiklal Caddesi'ne 40 metre mesafede, D100 Karayoluna 320 metre mesafede, Bağdat Caddesi?ne cephe konumda yer almaktadır.Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur.Bina yaklaşık 2-3 yaşında olup, yapısal değeri %4 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1210,00TL/m2'dir.Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş bodrum + zemin + 3 kat + çatı katından oluşmaktadır. Binanın zemin katında dükkanlar venormal katlarında meskenler yer almaktadırlar. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Çatı kaplama malzemesi kiremittir. 8 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 90 m2; 3 oda - salon - mutfak - antre-banyo-wc-balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon ve mutfak amerikan mutfak tarzı birlikte kullanılmaktadır. Bina girişi arka cepheden bodrum kattan yapılmaktadır. Taşınmaz binanın 2. katında(ara kat), binanın cephe olduğu Bağdat Caddesi?ne ve yan sokağa cephe köşe başı konumda yer alan meskendir. Kombi ile ısıtılacak bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; mutfak, banyo, wc ve balkonda seramik ile kaplıdır. Duvarlar wc ve banyoda seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri silikon esaslı plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar banyo ve wc de asma tavan; diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı çelik evyeli granittir. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo; Wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında boş olduğu görülmüştür.

Adresi : Merkez Mah. Bağdat Cad. No: 38/8Gümüşova/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 833,78 m2 olup, 8 nolu bağımsız bölüm net 90 m2'dir.

İmar Durumu : Parselin plandaki kullanım amacı konut alanı, 4 kat müsaadeli, Taks: 0,40   / Kaks: 2,40 olan imar parseli olduğu anlaşılmış

Kıymeti : 130.000,00 TLArsa Payı : 38/833

KDV Oranı : %1                               Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:22/12/2016

1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/500 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019
Bu haber 19.9.2019 09:19:42 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Ameliyatla hayata döndürüldü

 • 15 Temmuz için anlamlı etkinlikler düzenlenecek

 • Hayırlı olsun dileklerini iletti

 • 23 Nisan İlkokulundan e Twinning başarısı

 • 'Çocuklarla birlikte kamp yapın”

 • Güvenlik dubaları yerleştirildi

 • Millet Bahçesi 300 günde bitecek

 • Su için 100 milyonluk yatırım

 • 21 Ağustos'ta yeni bir dönem başlayacak

 • Düzce’de asker eğlenceleri yasaklandı

 • 1 takım daha ligden çekildi

 • Kiraladıkları bahçede kenevir yetiştirdiler

 • Geçici hayvan bakımevi denetlendi

 • İçme suyu hattı yenileniyor

 • Vali Atay’dan Başkan Şahin’e ziyaret

 • Sarıkaya Mağarasını inceledi

 • Özlü esnafın sorunlarını dinledi

 • Görme engeli öğretmen göreve başladı

Benzer Haberler