Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

2019/860 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİSatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Gümüşova ilçesi, Merkez Mahalle, 3727 parsel sayılı, 843,33 m2 yüzölçümlü, 11/1115 arsa paylı, arsa vasıflı ana taşınmazdaki zemin kat 9 nolu işyeri niteliğindeki taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın kuzey doğu hududunda GümüşovaPazar Alanı mevcut olup yine kuzey doğu hududunda Ali Özbek Parkı yer almakta,Gümüşova Belediye binası ve İstanbul Caddesi'ne yakın bir konumda bulunmaktadır.Bölge yapılaşma karakteristiğini apartman tipi yapılar,eski yapılar veyeni yapılar oluşturmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik,kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır .Yakın çevresi konut,ticari ve konut altı ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir.Değerleme günü itibariyle bodrum + zemin +dört katlı yapının zemin katında bulunan 9 nolu B.B işyeri niteliğinde ve Sait Çiğ Köfteci adı ile faaliyet göstermektedir.9 nolu BB D-100 Karayolu Yan Yolu cephesinde yer alan ve Play Station Oyun Salonu olarak kullanılmakta olan 21 nolu BB ile birlikte kullanılmakta olup iki dükkan arası suntalem ve kapı ile bölünmüş,Çiğ köfteci olarak kullanılmakta olan kısım projesinde 7.55 mt olması gerekirken, yerinde 4,30m. den bölünmüş ve geri kalan kısmı 21.b.b nolu dükkan tarafından kullanılmaktadır. Projede hilafına bölünen bu kısım sökülerek projeye uygun hale getirilebilir durumdadır. Merdiven altındaki boşluk ta proje hilafına wc olarak yapılmıştır.Tespit konusu 9 nolu BB Çiğ Köfteci olarak kullanılmakta olan kısmın tabanları laminant kaplı,tavan ve duvarlar plastik badanalı,dış kapı ve camekanları pvc olarak takılmış vaziyettedir. 9 Nolu BB 30.46 m² brüt alanlı olup, BB ün 11/1115 arsa payına düşen miktar 8.32 m² dir.

Adresi : Yeni Mah. İstanbul Cad. No:186-/B Gümüşova/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 843,33 m2 olup 9 nolu işyeri 30,46 m2'dir.

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinda, Ticaret+Konut imarlı,      bitişik nizam beş kat yapılaşma koşullarına sahiptir

Kıymeti : 75.000,00 TLArsa Payı : 11/1115Kaydındaki Şerhler : ----

KDV Oranı :   %8  (20/03/2019 tarih ve 853 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı gereğince)

1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:55 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:55 - 11:00 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/860 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/08/2019
Bu haber 13.09.2019 15:00:38 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Parklar bir bir tamamlanıyor

 • Kışa hazırlık sürüyor

 • ‘Ülke içerisindeki hainlerden hesap sorulacak’

 • Olimpiyat kavşağını inceledi

 • İkinci üniversiteye yoğun ilgi

 • Mesleki gelişime katkı sağlayacak

 • Özmen’den Palyatif Ünitesine ziyaret

 • Ayda 4 bin 500 TL burs verilecek

 • Bel ağrıları iş gücü kaybına neden oluyor

 • “Gençleri ihmal etmek geleceği ihmal etmek demek”

 • Keskin Yığılca’yı dinledi

 • TEM’de feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı

 • 13. Palamut Briç Festivali sona erdi

 • Afet ve Acil Durum Çantası hazırladılar

 • Kıbrıs gazisinden KKTC Cumhurbaşkanına sert eleştiri

 • Kurslar devam ediyor

 • Çatıda çıkan yangın korkuttu

 • Mehmetçiğe destek için pedal bastı

Benzer Haberler