T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 2019/6861 ESAS

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİSatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce İli, Merkez İlçesi, Konuralp Mahallesi 129 ada 12 parsel, 533,36 m2 yüzölçümlü,4230/53336 arsa paylı, 4 katlı betonarme apartman ve arsası olan ana taşınmazdaki 1.kat 6 numaralı bağımsız bölüm olan taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzeyine ve kuş uçuşu 7,3 km mesafede, Konuralp Düzce Caddesine 650 metre mesafede, Düzce Üniversitesi Kampusüne 1,4 km mesafede, 351. Sokağa cephe konumda yer almaktadır.Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1210,00TL/m2'dir.Bina yaklaşık 8-10 yaşında olup, yapısal değeri %10 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam tarzında, betonarme çerçeveli olarak inşa edilmiş olup, bodrum + zemin + 2 kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katında dükkan ve mesken, normal katlarında 3?er adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri seramik ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çatı kaplama malzemesi kiremittir. Bina girişi 351. Sokak?tan yapılmaktadır.6 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 79m2; 2 oda-salon/mutfak-antre-banyo/wc-balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon ve mutfak amerikan mutfak tarzı tek mahal olarak kullanılmaktadır. Banyoda klozet mevcut olup, banyo ve wc tek mahaldir. Taşınmaz binanın 1. katında(ara katı), bina girişine göre ön-yan(kuzey-batı) tarafa cephe köşe başı konumda yer alan meskendir. Taşınmaz merkezi ısıtılmakta sistemi ile ısıtılmakta olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; antre, banyo ve balkonda seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı çelik evyeli mdf?dir. Banyoda duş tertibatı, elektrikli şofben, klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler ahşap renkli pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.

Adresi :Konuralp - Ş. Murat Demir Mah. 351. Sok. No: 4/6 Merkez/DÜZCE 

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 533,36 m2 olup, 6 nolu bağımsız bölüm net 79 m2'dir.

İmar Durumu : Parselin plandaki kullanım amacı konut alanı, ayrık nizam, 4 kat            müsaadeli, Taks:0,40 / Kaks:1,60 olan imar parselidir.

Kıymeti : 125.000,00 TL

KDV Oranı : 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17.      maddesinin 4. fıkrasına eklenen ( ş ) bendi uyarınca KDV'den muaf.

Kaydındaki Şerhler :--------                                 Arsa Payı : 4230/53336

1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6861 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/08/2019
Bu haber 10.09.2019 12:50:37 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 112 ve UMKE sürücüleri offroadcuları aratmadı

 • Kardeş okullar bir sürü etkinlik yaptı

 • Öğrenciler eğitim tarihi müzesini gezdi

 • Tarihe yolculuk yaptılar

 • Başkanlar listesinden düşürüldü

 • Sosyal sorumluluk sıfır atık

 • MHP acil toplanıyor

 • Kamyoncu esnafının sorunlarını meclise taşıdı

 • Keşir’den ambulans müjdesi

 • “Amacımız partimizi iktidar yapmak”

 • Merttürk’ten ekonomik bağımsızlık vaadi

 • Filede yenildik

 • AYDIN BAYKULA- DÜZCE

 • ERDİN KORUCU- DÜZCE

 • HATİCE ÇAĞLAR- TOKUŞLAR MAH.

 • ALİ GÖKÇE- ARAPÇİFTLİĞİ MAH.

 • Çilimli Belediye ilk yarı notları -2

 • Filede bugün maçımız var

Benzer Haberler